захист прав дитини

Як сварки батьків впливають на дітей

Суперечки між батьками - цілком нормальне явище. Однак занадто часто від непорозумінь між ними потерпають діти. Як батькам і опікунам звести до мінімуму шкоду, якої завдають їхні чвари?

Усе, що діється в дитини вдома, справді накладає свій відбиток на її психічне здоров'я та розвиток, і це може даватися взнаки в майбутньому.

Однак важливими тут є не лише взаємини між батьками та дітьми.

Врятуйте дитину від небезпеки викрадення – проговоріть з нею елементарні правила! ІНФОГРАФІКА

За офіційною статистикою, в світі щодня пропадають мільйони дітей, і з кожним роком ці цифри збільшуються. Статистика Нацполіції жахає – з початку 2017 року в поліції отримано 5075 заяв про зниклих дітей. Статистику про більше, як 5 тисяч зниклих дітей лише за цей рік оприлюднив замглави Національної Поліції Костянтин Бушуєв.

В поліції відзначають, що 75% зниклих дітей – це підлітки у віці 13-17 років, які тікають з дому. Одні йдуть з інтернатів і неблагополучних сімей. У інших перехідних вік – а тут може бути і перша любов, і непорозуміння з батьками і бажання самостійності.

Кіднепінг поруч: Про що слід знати батькам після викрадення дитини у Києві

Найперше, що потрібно запам'ятати батькам – на жаль, в нинішніх реаліях ні на секунду не можна спускати очей з дитини. Особливо, на вулиці.
 

Булінг в школі: що це таке і як з ним боротися

Булінг – це цькування однієї дитини іншою, агресивне переслідування, яке часто поширене в школах. Факти ICTV докладніше дізналися про його причини і те, як з цим боротися.
 
Чому починається булінг?
 
Випадки насильства серед учнів завжди були частиною школи, однак зараз вони стають дедалі помітнішими. Початок цьому дає такий собі рекет щодо учнів початкової школи, коли, наприклад, старші діти відбирають у них мобільні телефони. Серед же дітей 11-15 років поширені плітки, принизливі жарти та бойкот.
 

У Раді хочуть посилити кримінальну відповідальність за злочини проти дітей

У Верховній Раді України мають намір посилити кримінальну відповідальність за злочини проти дітей.
 
Відповідний проекту закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо захисту прав і свобод дітей» зареєстровано під №7020.
 
Один із авторів законопроекту, народний депутат з фракції «Блок Петра Порошенка» Андрій Антонищак заявив, що потреба в його розробці пов’язана з погіршенням криміногенної ситуації в Україні, потребою у підвищенні захисту дітей, а також у зв’язку з необхідністю удосконалення низки норм Кримінального кодексу України.
 

На Рівненщині – найвищий показник в Україні з охоплення сиріт сімейними формами виховання

На сьогодні на Рівненщині майже 96 відсотків сиріт та позбавлених батьківського піклування виховують у сім’ях. Це найвищий показник в Україні. Також в області сприяють тому, щоб осиротілі братики та сестрички, зрештою, потрапляли в одну сім’ю. Так, нещодавно на Рівненщині створили вже тридцятий дитячий будинок сімейного типу. Тут виховуватимуть 8 дітей. Семеро з них – братики і сестрички з двох родин. Тож тепер вони не розкидані по різних закладах, як буває зазвичай у таких ситуаціях, а живуть усі разом у гарних умовах.
 

На Вінниччині впроваджуватимуть інноваційну послугу - патронат над дитиною

Відповідно до змін, внесених у січні поточного року до Закону України «Про охорону дитинства», в Україні з 2016 по 2018 рік запроваджується експеримент із здійснення патронату над дитиною. 
Про це повідомила на прес-конференції директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олена Стоялова.

Зроблено перші кроки впровадження патронату в Україні

З 10 по 16 липня 2016 року  досвідчені спеціалісти-тренери, які працюють з кандидатами у прийомні батьки, батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу, а також з сім’ями в складних життєвих обставинах підвищували свою професійну компетентність щодо розвитку послуги патронату над дитиною  в Україні. Навчання проводилось Міжнародною благодійною організацією (МБО) «Партнерство «Кожній дитині» на замовлення Міністерства соціальної політики України та за фінансової підтримки Всесвітнього дитячого фонду (Швеція).
 

Україна зобов’язана забезпечити право дітей на відновне правосуддя – ЮНІСЕФ

Українська держава зобов’язана забезпечити право неповнолітніх на відновне правосуддя, яке дозволяє вилучати дітей з кримінального процесу, і медіація є одним з ефективних механізмів для цього.

 

Як передає кореспондент Центру інформації з прав людини, про це заявила голова представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Джованна Барберіс 13 липня під час круглого столу в Києві, організованого ГО "Інститут миру та порозуміння".