патронат в Україні

Одразу трьох дітей взяла на виховання патронатна сім`я. ВІДЕО

Рая, Юля та Богданчик жили у патронатній, тобто тимчасовій, сім`ї декілька місяців. За цей час діти дуже змінилися та багато чому навчилися. Зараз вони на Львівщині. До нових мами і тата діти поїхали сімейними, з розумінням, що таке родина. Саме за це велика подяка патронатним вихователям Базильчукам. 

Досвід роботи перших в Україні семи патронатних сімей

З 28 листопада 2016 року в Київській міській державній адміністрації проходить фотовиставка «Сімейний патронат: допоможемо зберегти родину для дитини», що підготовлена Міжнародною благодійною організацією «Партнерство «Кожній дитині» у співпраці з управлінням профілактики соціального сирітства та департаментом захисту прав дітей та усиновлення Міністерства соціальної політики України, службами у справах дітей та сім’ї КМДА та КОДА.

В Україні патронатні сім’ї допомогли 82 дітям. ВІДЕО

Дитина повинна рости в дружньому, теплому, безпечному - сімейному середовищі. Втім життєві обставини часом не шкодують ні малюків, ні їх батьків. Коли дитина залишається сам на сам зі своєю бідою, без нагляду рідних, допомогу їй може запропонувати патронатна сім’я.  

В Україні патронатні сім’ї допомогли 82 дітям. ВІДЕО

Дитина повинна рости в дружньому, теплому, безпечному - сімейному середовищі. Втім життєві обставини часом не шкодують ні малюків, ні їх батьків. Коли дитина залишається сам на сам зі своєю бідою, без нагляду рідних, допомогу їй може запропонувати патронатна сім’я.  

Хто такі патронатні вихователі та як ними стати?

Патронатний вихователь – це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі з уповноваженим закладом здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім’ю, та несе відповідальність за їх життя та стан здоров’я під час перебування. Сім’я патронатного вихователя – це подружжя, в якому один із членів на професійній основі виконує обов’язки патронатного вихователя.
 

Патронат: о нововведениях рассказывает психолог Марианна Лапина

О нововведении патроната в Украине рассказала специалист по патронатным семьям, психолог Марианна Лапина.
 
-Что такое патронатная семья?

На Волині запроваджують проект патронатного виховання

З січня місяця в Україні прийнятий проект патронатного виховання, який передбачає тимчасовий догляд за дитиною, яка опинилася у складних життєвих обставинах, потребує захисту та реабілітації. Наразі програма передбачена на два роки, фінансування здійснюється за рахунок коштів державного бюджету в порядку та умовах затверджених Кабінетом Міністрів України. Започаткували цей проект також на Волині, центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надають детальнішу інформацію.
 

На Вінниччині впроваджуватимуть інноваційну послугу - патронат над дитиною

Відповідно до змін, внесених у січні поточного року до Закону України «Про охорону дитинства», в Україні з 2016 по 2018 рік запроваджується експеримент із здійснення патронату над дитиною. 
Про це повідомила на прес-конференції директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олена Стоялова.

Розпочато навчання національних тренерів з підготовки кандидатів у патронатні вихователі

На замовлення Міністерства соціальної політики України та за фінансової підтримки World Childhood Foundation (Швеція) проведено перший етап підготовки унікальної групи національних тренерів, які з вересня 2016 року розпочнуть проводити навчання сімей-кандидатів у патронатні вихователі за спеціальною програмою, розробленою Партнерством «Кожній дитині».
 

Зроблено перші кроки впровадження патронату в Україні

З 10 по 16 липня 2016 року  досвідчені спеціалісти-тренери, які працюють з кандидатами у прийомні батьки, батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу, а також з сім’ями в складних життєвих обставинах підвищували свою професійну компетентність щодо розвитку послуги патронату над дитиною  в Україні. Навчання проводилось Міжнародною благодійною організацією (МБО) «Партнерство «Кожній дитині» на замовлення Міністерства соціальної політики України та за фінансової підтримки Всесвітнього дитячого фонду (Швеція).