Add new comment

Представники правозахисних організацій пропонують Кабінету Міністрів України спростити процедури отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

“Парламентською асамблеєю Ради Європи опубліковано звіт щодо захисту дітей, які постраждали внаслідок збройного конфлікту, підготовлений спеціальним доповідачем Севіндж Фаталієвою. У ньому звертається увага на те, що в Україні більше 580 тисяч дітей, які постраждали внаслідок збройного конфлікту, 1,5 мільйони внутрішньо переміщених осіб, третина з яких діти”, – повідомила правовий аналітик БФ «Право на захист» Ксенія Карагяур під час прес-конференції.

Правозахисники зазначають, що українське законодавство гарантує захист прав дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. Україна приєдналася до Женевської Конвенції про захист цивільного населення під час війни та Конвенції ООН з прав дитини.

Ксенія Карагяур  підкреслила: “За практикою держав особлива повага та захист дітей, постраждалих внаслідок конфлікту, включають, окрім захисту від насильства, і допомогу в доступі до медичних послуг, освіти, харчування та іншу допомогу”.

На практиці отримати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів майже неможливо. Так, тільки 6 дітей отримали даний статус у минулому році.

“Громадські організації, у тому числі БФ “Право на захист”, наголошують на необхідності внесення змін до постанови Уряду № 268 щодо порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. Це може зробити тільки Уряд шляхом прийняття ще одного акта, який змінить вже діючий документ”, – зауважила Ксенія Карагяур.

Нагадаємо, що раніше громадські організації звернулися до Віце-прем’єр-міністра України, Голови Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму та Міністра соціальної політики України з проханням врахувати зміни, напрацьовані ще у минулому році робочою групою з питань розроблення нормативно-правових актів та методичної бази у сфері соціального захисту дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів.

Джерело - БФ “Право на захист”