Донбас

Проблема домашнього насильства загострилася із початком війни на сході України. ВІДЕО

Без обліку, допомоги від правоохоронців та майже без захисних притулків. Поширена в Україні та усьому світі проблема домашнього насильства найбільш гострою виявилася саме на Донбасі. З початком збройної агресії Росії проти України жінки у сірих зонах не лише опинилися сам на сам із тираном, але й під численними іншими загрозами. Багатодітна матір із Краматорська, що на Донеччині, близько 20 років потерпала від домашнього насильства. Від побоїв також потерпали і діти. Але піти від чоловіка тривалий час боялася.

25 жовтня жителі 18-ти громад Донбасу не зможуть обрати собі владу. ВІДЕО

У них забрали право голосу. 25 жовтня жителі 18-ти об’єднаних громад Донбасу не зможуть обрати собі владу. В СБУ та у військово-цивільних адміністраціях заявили, що не здатні гарантувати безпеку людям під час волевиявлення. Тож Центральна виборча комісія вирішила взагалі скасувати місцеві вибори на прифронтових територіях.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - https://missingchildren.org.ua/content/pidtrimati-sluzhbu-rozshuku-ditey

Детальніше у сюжеті.

20 українців з окупованого Донбасу повернулися додому. ВІДЕО

20 українців, яких тримали в неволі сепаратисти на окупованому Донбасі, зустрінуть Великдень удома. Дев’ятьох з них із самого ранку бойовики так званої “ДНР” передали Україні в рамках чергового етапу обміну “всіх на всіх”, ще 11-х громадян вдалося повернути з окупованої Луганщини.

Детальніше -

На пропускних пунктах на Донбасі гинуть люди - правозахисники. ВІДЕО

Окрім регулярних обстрілів та руйнувань будинків правозахисники величезною проблемою називають і дуже малу контрольовану кількість пропускних пунктів на межі з самопроголошеними республіками.

Детальніше у сюжеті. 

Обстріли, зруйновані будинки та людські долі: таке воно життя у сірій зоні. ВІДЕО

Сіра зона. Листопад. Тоді неначе вся увага ворога була зосереджена на Золотому. Під приціл потрапив район Хутір Вольний – ушкоджено 6 жилих будинків. А в будинок на вулиці 2-а Вільній потрапила міна, після чого від помешкання нічого не залишилось. Через кілька днів ворог обстріляв вулицю Студентську. Там два снаряди потрапили в дах будинку, один не розірвався… Люди кажуть: життя під кулями нестерпне!

Детальніше у сюжеті. 

Обстріли та загибелі: чи змінилось щось у сірій зоні. ВІДЕО

Сіра зона… це життя по різні боки лінії фронту. Життя під кулями. За вересень від рук агресора постраждали десятки сіл та містечок. Для прикладу у Красногорівці один із житлових будинків потрапив під обстріл. Від влучень розпочалась пожежа, через яку власники помешкання залишились фактично без даху над головою.

Більше у сюжеті.

Абітурієнти з Криму та Донбасу отримали квоти в кращих університетах України. ВІДЕО

Без результатів ЗНО, атестата та навіть без паспорта абітурієнти з окупованих територій Донбасу і Криму можуть вступати до вищих навчальних закладів на мирній Україні. І аж до 28 вересня!

Більше у сюжеті.

Від залишених бойовиками боєприпасів у сірій зоні страждають діти. ВІДЕО

У так званій сірій зоні школярі перш за все дивляться під ноги! Прекрасно знають, за бодай один необачний крок можуть поплатитись життям. Зазвичай пастки ховаються під землею. Та є й такі, які буквально полюють на вибухівку. Так, на Донбасі шістнадцятирічний юнак просто неба знайшов боєприпаси. Забрав додому небезпечну іграшку, коли почав розбирати – стався вибух. Пристрій розірвався у підлітка прямо в руках.

Більше у сюжеті.

Діти війни: Уряд облегшив процедуру надання статусу. ВІДЕО

Кабінет Міністрів облегшив процедуру, за якою діти отримують статус постраждалих від війни на Донбасі. До цього дня батьки-переселенці мали пройти «сім кіл пекла», аби їхня дочка або син отримали статус. Що найбільше обурювало правозахисників, дитина, яка бачила жахіття війни, черес суд мала доводити, що психологічно постраждала. Тепер же це положення скасували. 

Подробиці у сюжеті: 

В Україні не рахують загиблих мирних жителів на Донбасі – правозахисники. ВІДЕО

Україна не знає скільки цивільних постраждало в наслідок конфлікту на Сході країни. Держава просто немає єдиної необхідної системи обліку, пояснюють правозахисники. Відтак, і кількість загиблих, і кількість поранених за час війни на окупованому Донбасі лишається невідомою.

Більше у сюжеті.