відео

Близько 2 500 засуджених заявили про катування у поліції. ВІДЕО

Їх катують електрострумом, б’ють прасками, не дають їжу або ж навпаки годують примусово – це тільки поодинокі випадки тортур, що стаються в застінках українських в’язниць. За інформацією, поданою у звіті Експертного центру з прав людини у 2017 році, до медичних закладів звернулись дві з половиною тисячі засуджених. Всі вони заявили – їх мучили правоохоронці. Більше дивіться у сюжеті.

У Херсоні СБУ виставила бігборди із ймовірними сепаратистами. ВІДЕО

Слово «зрадили» виділяється на рекламних щитах найбільше. Що це означає, ми перевірили – частина з чоловіків підозрюється у створенні терористичної групи, частина – у діях, які можуть трактуватися як спроба насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або державної влади. Але всі ці люди – поки лише підозрювані, вони розшукуються. Ясна річ, що не безпідставно. Але ж ніякого завершеного слідства, а тим паче рішення суду – немає. Тож фахівці стверджують – виставляння цих осіб під таким заголовком – це пряме порушення закону. Зокрема презумпції невинуватості.

Праворадикали почали боротьбу з водіями «Яндекс.Таксі». ВІДЕО

Активісти руху «Традиція і Порядок» та огранізація С14 взялися у прямому розумінні слова за кермувальників «Яндекс.Таксі». Молодики викликають машину за допомогою мобільного додатку, а після ведуть з водіями так звані профілактичні бесіди. Та й на цьому справа не завершується. Парубки не дозволяють кермувальникам зрушити з місця допоки ті не вибачаться за те, що користуються саме цим сервісом та власноруч не видалять додаток зі своїх смартфонів. 

Більше у сюжеті.

У Києві небайдужий чоловік повідомив про зниклого хлопчика. ВІДЕО

Ледь не щодня підлітки тікають із власної оселі. Батьки ж у паніці метушаться по місту, не знаючи, що робити і як діяти. Для дорослих зникнення малечі – це шок. Гаряча лінія служби розшуку дітей Магнолії ТВ працює по всій Україні. На цей раз оператори call центру отримали повідомлення від правоохоронців. За інформацією поліцейських, Янош Бахіров навчається на другому курсі в одному із київських інститутів, а його родина проживає в Запоріжжі. 17 січня цього року хлопець пішов із гуртожитку та не повернувся – зник безвісті. Про самі обставини зникнення майже нічого не було відомо.

Обмін полоненими: як бранці з окупованих територій поверталися додому.ВІДЕО

Лінія розмежування. Неподалік місто Горлівка. Донецька область. Вся увага прикута до контрольного пункту пропуску «Майорське». Тут успішно пройшов обмін полоненими. В Україну вже повернулися 74 незаконно затриманих українців. При тому, деякі люди зі списку бойовиків взагалі не захотіли повертатися на окуповані території.

У Верховній Раді прийняли закон про запобігання домашньому насильству. ВІДЕО

В боротьбі із домашньою агресією з’явилися позитивні зрушення. У Верховній Раді прийняли закон про запобігання домашньому насильству. За проголосував 241 депутат. Закон передбачає, що суд може заборонити тирану і його жертві проживати під одним дахом. Кривдника ж можна відправити на так зване перевиховання фахівцям.  

У законопроекті щодо окупованих територій «забули» про права людини. ВІДЕО

Українські правозахисні організації звернулися до Президента України Петра Порошенка із вимогою доопрацювати законопроект, який визначає статус та державну політику на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей. Чому – дивіться у сюжеті.

Луценка притягнуть до дисциплінарної відповідальності за пости у Facebook. ВІДЕО

Генерального прокурора та головного військового прокурора притягнуть до дисциплінарної відповідальності! А все через їхні пости у Фейсбук.  Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів, завершила розгляд скарги юристів проти Юрія Луценка та Анатолія Матіоса. 
 

В Україні поліпшується ситуація із дотриманням прав людей. ВІДЕО

Два роки тому Президент України Петро Порошенко підписав «Стратегію з дотримання прав людини». Головними напрямками, які прописали в документі стали: забезпечення права на життя, протидія катуванням, право на свободу та ряд інших. Правозахисники кажуть, що поки не можуть похвалитися значними здобутками і не приховують, що працювати ще є над чим. Однак, вже є й певні успіхи. Зокрема, в Україні запрацював інститут конституційної скарги. Це означає, що кожен українець, який вважає, що проти нього відкрили провадження за антиконституційним законом може оскаржувати рішення суду.