школа

Семикласник потрапив у лікарню після бійки у школі. ВІДЕО

Побився він з п`ятьма хлопцями з класу на рік менше. Як виявилося згодом, сутичка між дітьми назрівала вже давно. Але ніхто із дорослих начеб-то про це і не підозрював. Після новоприйнятого закону про протидію булінгу правоохоронцям тепер треба вирішувати – це проста бійка чи цькування.

Детальніше у сюжеті. 

В українському суспільстві є проблема шкільного цькування дітей. ВІДЕО

За словами психоаналітиків, лише дорослі, втрутившись, можуть зупинити булінг. Тому їхнє включення у цей процес необхідне.Можливо, штрафи дійсно стануть приводом для цього. Однак ці зміни в Кодексі України про адміністративні правопорушення нині лише в законопроекті. Він вже зареєстрований, але ще будуть обговорення у першому та другому читанні. Є надія, під час них буде чітко сформульоване саме визначення булінгу, щоб було зрозуміло, у яких саме випадках доречно накладати штрафи на батьків дитини-кривдника.

У ВР хочуть штрафувати батьків та вчителів за булінг серед дітей. ВІДЕО

Цькування, залякування, або ж сучасною мовою – булінг у школі. За це скоро можуть штрафувати. У Верховній Раді зареєстрували відповідний законопроект. Його автори пропонують карати гривнею батьків та вчителів.

Більше у сюжеті.

«Pianoбой» розповів, як впорався з цькуваннями у школі. ВІДЕО

Гурт «Pianoбой» присвятив жертвам булінгу відео кліп і дав безкоштовний концерт на подвір»ї однієї з українських шкіл. Якої саме і чому? Йдеться у відео. А також дізнайтеся про безкоштовну гарячу лінію ВГО «Магнолія» з питань протидії цькуванню дітей однолітками.

Подробиці у сюжеті.

До школи за пропискою: усі плюси та мінуси нової системи зарахування дітей. ВІДЕО

У Міністерстві освіти та науки підготували законопроект, згідно якого першокласники будуть зараховуватись до навчального закладу за місцем прописки. Однак багато експертів з права вже заявили, що  ініціатива МОН порушує права людей. Зокрема, проект наказу Міносвіти не враховує сучасних міграційних процесів усередині країни. По-перше, як бути тим людям, які не місцеві і винаймають житло, і не мають прописки за місцем проживання. По-друге, в Україні існує проблема з відсутністю освітньої інфраструктури у новозбудованих житлових масивах.

Більше у сюжеті.

У школах може з’явитися новий предмет – «Права людини». ВІДЕО

У школах може з’явитися новий предмет – «Права людини». Правозахисники зазначають – це дуже важлива ініціатива, адже українці ще з малечку мають знати і розуміти свої права. І не просто в теорії, а і як захищати їх на практиці. За даними соціологічного дослідження таку ініціативу підтримують і більшість вчителів. 25 % опитаних педагогів вважає, що починати варто прямо із першого класу.

Правозахисники допомагають школам стати територіями прав людини. ВІДЕО

Шкільна форма, чергування в коридорах та класах, інколи неможливість вийти під час уроку – все це нібито звичайні шкільні правила. Та от правозахисники вбачають у цьому – пережитки радянського минулого і порушення прав людини. Аби змінити ситуацію Українська Гельсінська спілка з прав людини за підтримки іноземних організацій започаткувала проект «Школа - територія прав людини». Більше дивіться у сюжеті.

Сім з десяти випадків цькування трапляються у школі

ЮНІСЕФ до Міжнародного дня молоді представив результати нового опитування щодо буллінгу.

В опитуванні взяли участь понад 100 тис. осіб віком 13-30 років, зокрема й молодь з України. У межах проекту U-Report провели опитування молоді за допомогою телефонів (через sms) та соціальних мереж (Facebook і Twitter).