Сім з десяти випадків цькування трапляються у школі

ЮНІСЕФ до Міжнародного дня молоді представив результати нового опитування щодо буллінгу.

В опитуванні взяли участь понад 100 тис. осіб віком 13-30 років, зокрема й молодь з України. У межах проекту U-Report провели опитування молоді за допомогою телефонів (через sms) та соціальних мереж (Facebook і Twitter).

Респонденти відповідали на запитання про наслідки буллінгу у своєму оточенні, про власний досвід, а також висловлювали ідеї, як покласти край цькуванню. Понад 90% респондентів переконані, що буллінг є поширеною проблемою у їхньому оточенні, а приблизно дві третини учасників опитування безпосередньо стикалися з ним.

Ці показники зіставні з результатами, отриманими в Україні. Так, половина респондентів з України особисто зазнали буллінгу. Причому 76% з них засвідчили, що стали об’єктом знущання лише через свій зовнішній вигляд. Майже 40% опитаних в Україні, зазнавши буллінгу, замовчують про проблему. Ті ж, хто зізнається, зазвичай звертаються до батьків або інших старших родичів (27%), друзів, братів та сестер (25%). І лише 4% дітей повідомляють про буллінг своїм учителям.

Опитувані безпосередньо пов’язують реакцію дорослих на зізнання з наслідками для себе. Так, на запитання «Чому відбувається буллінг?» 37% респондентів стверджували «Тому що дорослі не звертають на це уваги». Окрім того, більше половини опитуваних визнали, що вчителів необхідно навчати методик запобігання буллінгу. Сім з десяти випадків цькування трапляються у школі.

«Буллінг у школах є проблемою на всій території України — незалежно від рівня впливу або близькості до конфлікту. Після запуску U-Report в Україні молодь скористалася можливістю висловити свою стурбованість. Щодо насильства в школах вони говорили голосно і ясно,» — зауважила Джованна Барберіс, голова представництва ЮНІСЕФ в Україні, заохочуючи молодь висловлюватися й діяти заради позитивних змін у суспільстві. ЮНІСЕФ започаткувала глобальну ініціативу з подолання насильства проти дітей через платформу U-Report та глобальну кампанію у соціальних мережах (#ENDViolence). U-Report — це соціальний інструмент обміну повідомленнями, що працює у 24-х країнах та нині об’єднує понад 2 млн молодих людей. Україна першою серед європейських країн долучилася до проекту.
Джерело: Педрада
 

Add new comment