Add new comment
Сьогодні, 25 листопада, світ відзначає Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками.
Це найпоширеніше порушення прав людини в світі. Жорстоке поводження забирає більше життів і набагато частіше перетворює жінок у інвалідів, ніж онкологія, малярія, дорожньо-транспортні пригоди та військові дії разом узяті.
17 грудня 1999 Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Історичною передумовою Дню стала подія, що відбулася в 1961 році в Домініканській Республіці. За наказом домініканського диктатора Рафаеля Трухільо були по-звірячому вбиті три сестри Мірабал , які були політичними активістками.
Окремою великою темою є і насильство в сім'ї, від якого страждає чимала кількість жінок. Так, наприклад, в Україні, за даними дослідження, кожна друга жінка в Україні потерпає від насильства в сім'ї, 30% з них стали жертвами у віці до 18 років.
25 листопада починається кампанія «16 днів активних дій проти насильства по відношенню до жінок».
— Насилля проти жінок і насилля в сім’ї не є приватною справою, бо воно шкодить людині і суспільству, тому держави мають активно протидіяти насильству у сім’ї, — розповідає Катерина Левченко, президент Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна».
— За статистикою правоохоронних органів, щорічно реєструється понад 130-150 тисяч звернень за фактом скоєння насильства в сім’ї. І це лише верхівка айсбергу, це не більше 10% фактів. Це дуже серйозне і складне явище, тому що дуже мала ефективність покарання (це громадські роботи і арешт на 15 діб) та відсутні корекційні програми. Потрібно не карати кривдника, а перш за все вчити його змінювати свою поведінку, бо особливість насилля в сім’ї в тому, що жінки, попри все, не хочуть розлучатися зі своїми чоловіками. Це відрізняє злочини такого типу від інших кримінальних злочинів. Акція «16 днів проти насилля» є важливою, бо вона має піднімати свідомість громадян, вчити поведінці. Держава має звертати увагу органів місцевого самоврядування на те, що зроблено, для того щоб зупинити насилля, — додає пані Катерина.