Add new comment

Три тисячі дітей знаходяться у "сірій зоні", 22 тисячі - у прифронтових населених пунктах, 450 тисяч - на непідконтрольних Києву територіях.
 
Такі дані наводить дослідження Українського інституту дослідження екстремізму, передає ВВС Україна.
 
За словами заступника директора інституту Богдана Петренко, дослідники намагалися поєднати доступну офіційну статистику із даними, які оприлюднювали "органи" незаконних збройних формувань Донеччини та Луганщини.
 
Порівнявши ці дані, дослідники дійшли висновку, що за час конфлікту на сході України загинули 166 дітей. Крім того, Петренко нагадав, що 80 дітей були на борту збитого малайзійського "Боїнга-777".
 
За його словами, дослідження показало, що показник смертності на тисячу дітей на тимчасово окупованих територіях є у 2 рази вищим, ніж в Україні, а смертність перевищує народжуваність у 3 рази.
 
Також демографи відзначають певне зниження рівня народжуваності в Україні у 2014-2015 роках. Вони пов'язують це не лише із збройним конфліктом на Донбасі, але й із загальною непевністю ситуації в країні.
 
Водночас, за час збройного конфлікту в Україні скоротилася кількість сиріт - у 2014 - 2015 роках їх було на третину менше, ніж у "довоєнному" 2013 році.
 
Окрім того, зменшилася частка розлучень, і загалом, ще більше зросла важливість родини, яка традиційно, за різними соцопитуваннями, є однією із найбільших цінностей для українців.

Джерело: Центр інформації про права людини