батьки

Право дитини і на маму, і тата: українські реалії. ВІДЕО

Щороку в Україні фіксують понад 30 тисяч розлучень. Досить часто екс-партнери не можуть домовитися: з ким після розриву буде жити спільна дитина? Як з нею спілкуватиметься інший з батьків? До яких трагічних наслідків це може призвести, і як їх можна вирішити в законодавчому полі України – спробувала розібратися Юлія Дунаєвська.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - https://missingchildren.org.ua/content/pidtrimati-sluzhbu-rozshuku-ditey

Детальніше у сюжеті.

В Україні чоловікам частіше відмовляють в догляді за дитиною. ВІДЕО

Зворотна дискримінація. В Україні експерти почали бачити покращення ситуації із гендерною рівністю при влаштуванні на роботу чоловіків та жінок. Водночас дослідники зазначають, що в країні в певних галузях дискримінують саме чоловіків. Гендерна нерівність проявляється саме у судових тяжбах при визначенні права опіки розлучених батьків над спільною дитиною.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - https://missingchildren.org.ua/content/pidtrimati-sluzhbu-rozshuku-ditey

Детальніше у сюжеті.

Фактор часу у позбавленні батьківських прав:чиновники хочуть законом прискорити суд. ВІДЕО

Мінюст пропонує скоротити терміни  розгляду справ, які стосуються позбавлення батьківських прав. Мета – встигнути врятувати дитину, коли їй загрожує небезпека в сім’ї. Та чи в усіх випадках варто поспішати з доленосним для дитини рішенням?

Детальніше у сюжеті.

Дискримінація у дії: лише 5 % чоловіків після розлучення виховують свою дитину. ВІДЕО

У 2019 році 37 тисяч пар в Україні офіційно розлучились. Хтось за згодою обох, а хтось - ні… але найбільшою проблемою завжди було і мабуть буде поділ майна і з ким залишиться дитина. У 95 відсотках – це матір. Але чоловіків як батьків це обурює та дискримінує…

Детальніше -

Як допомогти дитині впоратись зі стресом під час воєнного стану в Україні: поради психолога

В частині областей України запроваджено воєнний стан. В такій ситуації потрібно розуміти, як боротись із стресом. Особливо, коли йдеться не про дорослих. Дитячий і сімейний психолог Світлана Ройз на своїй сторінці у Facebook дала поради, як батькам максимально зберігати спокій самим та допомогти впоратись з напругою дітям.

Батькам можуть заборонити лишати дитину з інвалідністю в пологовому будинку. ВІДЕО

Часто звістка про інвалідність чи інакшість немовляти застає батьків зненацька. І тоді вони постають перед вибором – незважаючи ні на що, присвятити себе цьому маляті чи віддати його на опіку державі, тобто відмовитись від нього. Відповідна норма навіть закріплена у Сімейному кодексі України. Проте зараз таке право вибору у батьків хочуть забрати. Перед своєю відпусткою депутати на Комітеті Верховної Ради з питань сім’ї, молодіжної політики та туризму розглянули законопроект щодо вдосконалення соціального захисту дітей.

Загублені діти: як уберегти дитину від ігроманії?

Ігрова залежність у світі набирає розмаху стихійного лиха. Медики б’ють на сполох, намагаючись звернути увагу на негативні наслідки цього явища: через відеоігри діти втрачають інтерес до реального життя. EtCetera дізнавався, як уберегти дитину від ігрової залежності.

У Смілі патронатна родина взяла на виховання п’ятирічну дівчинку. ВІДЕО

Раніше п’ятирічна Вероніка б потрапила в інтернат. І навіть страшно уявляти, як би там склалася доля цієї дитини. Але тепер діють нові правила. Тож, за малечею доглядають патронатні вихователі…

Подивитись, як у тимчасовій родині живе дівчинка, завітали засновники патронату в Україні - представниці Благодійної організації «Партнерство Кожній дитині» Зінаїда Кияниця і Лариса Стрига, а також експертка Всесвітнього Фонду «Childhood» - Сюзанна Дракборг. Без цих людей патронату у нашій державі могло і не бути. Дітей і надалі віддавали б у старі радянські інтернати.

8 правил про те, як сказати дитині «ні», але щоб вона вас почула!

Рекомендуємо батькам прислухатися до порад дитячого психолога Ольги Крамаревич, яка точно знає, як правильно оформити відмову та піднести її дитині .

Ось 8 дієвих порад батькам, як правильно говорити "ні" дитині:

 

1) Не забороняйте дітям виражати емоції та почуття. Під забороною тільки їх дії.

Уникайте фраз «Не гнівайся», «Не плач», «Не бійся», адже дитина має право висловлювати будь-які почуття. Головне - щоб вона робив це правильно. І ваше завдання - навчити її, як висловити гнів, роздратування та страх прийнятним способом.

 

Як сварки батьків впливають на дітей

Суперечки між батьками - цілком нормальне явище. Однак занадто часто від непорозумінь між ними потерпають діти. Як батькам і опікунам звести до мінімуму шкоду, якої завдають їхні чвари?

Усе, що діється в дитини вдома, справді накладає свій відбиток на її психічне здоров'я та розвиток, і це може даватися взнаки в майбутньому.

Однак важливими тут є не лише взаємини між батьками та дітьми.