Постанова Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 р. № 148 Деякі питання здійснення патронату над дитиною

Уряд запровадив нову форму тимчасового догляду і виховання дитини, яка перебуває у складних життєвих обставинах.

Запровадження патронату над дитиною, які перебувають у складних життєвих обставинах та порядок організації діяльності сім'ї патронатного вихователя є альтернативою влаштуванню дітей, які внаслідок певних обставин не можуть проживати зі своїми батьками або іншими законними представниками, до притулків, центрів соціально-психологічної реабілітації та інтернатних закладів.

рім того, це сприятиме поступовому переходу від інституційних форм опіки над дітьми до альтернативних форм догляду і виховання дітей у сімейному середовищі.

Постановою, зокрема, затверджено:

  • порядок створення та діяльності сім'ї патронатного вихователя;
  • влаштування, перебування дитини в сім'ї патронатного вихователя;
  • порядок оплати послуг патронатного вихователя та виплати соціальної допомоги на утримання дитини в сім'ї патронатного вихователя, типовий договір про патронат над дитиною.

В рамках експерименту із здійснення патронату над дитиною впродовж 2017-2018 років передбачається створення та забезпечення діяльності орієнтовно 378 сімей патронатних вихователів, що дозволить зменшити кількість дітей, які перебувають у притулках для дітей, центрах соціально-психологічної реабілітації, школах-інтернатах. 

Ознайомитись з Постановою