психологія

Агресивне дитинство: як вберегти підлітка від поганої компанії

Ситуація навколо побиття чоловіка в центрі столиці збурила українське суспільство. Хтось в цьому звинувачує сім'ю, мовляв, недогледіли, хтось школу, бо не навчили. Але чи могли батьки й педагоги вберегти дитину від агресивного середовища?

Чим насправді спровокована войовнича поведінка підлітків та як захистити дитину від таких компаній – журналіст 24 каналу розпитав у психолога Віри Романової.

Дійти до межі дозволеного

8 правил про те, як сказати дитині «ні», але щоб вона вас почула!

Рекомендуємо батькам прислухатися до порад дитячого психолога Ольги Крамаревич, яка точно знає, як правильно оформити відмову та піднести її дитині .

Ось 8 дієвих порад батькам, як правильно говорити "ні" дитині:

 

1) Не забороняйте дітям виражати емоції та почуття. Під забороною тільки їх дії.

Уникайте фраз «Не гнівайся», «Не плач», «Не бійся», адже дитина має право висловлювати будь-які почуття. Головне - щоб вона робив це правильно. І ваше завдання - навчити її, як висловити гнів, роздратування та страх прийнятним способом.

 

Як сварки батьків впливають на дітей

Суперечки між батьками - цілком нормальне явище. Однак занадто часто від непорозумінь між ними потерпають діти. Як батькам і опікунам звести до мінімуму шкоду, якої завдають їхні чвари?

Усе, що діється в дитини вдома, справді накладає свій відбиток на її психічне здоров'я та розвиток, і це може даватися взнаки в майбутньому.

Однак важливими тут є не лише взаємини між батьками та дітьми.

БУЛІНГ: 10 МІФІВ ТА ФАКТІВ

Існує багато міфів довкола проблеми булінгу, і деякі з цих міфів часто призводять до серйозних помилок у ставленні до булінгу, у знеціненні фактів та недовіри до свідчень постраждалого. Таке відношення може підірвати те, що травмована людина відчуває і як оцінює вчинене по відношенню до неї насильство. Булінг є неприпустимим у жодній формі, і - як тільки суспільство про нього дізнається – він має бути негайно припинений.

Міф 1: булінг є нормальною частиною дитинства, і варто просто ігнорувати його.

Факт:

КІБЕР-БУЛІНГ: ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ

Кібер-булінг - це використання технологій для погроз та переслідування стосовно іншої людини. Перевжно це відбувається серед молоді. Коли кібер-булінгом займається доросла людина, вона може нести відповідальність перед законом.

СТРАТЕГІЇ ЗАПОБІГАННЯ БУЛІНГУ: ТРИ ПРАКТИЧНІ СПОСОБИ

Більшість дорослих, які стикаються із проблемою булінгу, максимум своїх зусиль зосереджують на покаранні дітей, які чинять насильство. Тобто вважається, що найкращим вирішенням даної проблеми є справедливе покарання винних.

7 помилок, які ми чинимо з любові до дітей

Помилка №1: «Виручати» дитину у важких ситуаціях

Люди, які мали в житті численні труднощі, часто собі постановляють, що їх діти будуть мати життя, встелене трояндами. Вони прагнуть до того, щоб усунути всілякі труднощі і проблеми зі шляху своїх чад. Люди, що зростали в бідних сім’ях, де треба було допомагати по господарству, прибирати і варити їсти, а на канікулах працювати, щоб раз в кілька днів дозволити собі поїхати на прогулянку з друзями, коли стають дорослими, пам’ятають про це і прагнуть, щоб їх діти цього не переживали.

Ваша дитина повинна не замислюючись чітко відповідати на ці 16 питань!

Безпека дітей – одне з головних питань, які турбують будь-якого батька.

Якщо ви хочете бути впевнені, що ваше чадо не потрапить ні в яку небезпечну ситуацію, вам слід заздалегідь навчити дитину правилам поведінки.

Задайте йому наступні питання. Не виключено, що відповіді дитини стануть для вас несподіванкою.

1. Що робити, якщо батьків немає вдома, а хтось намагається відкрити двері?

2. Візьмеш ти цукерку у незнайомої жінки?

3. Що робити, якщо з розетки пішов дим, а нікого з дорослих немає вдома?