права дитини

Всеукраїнська громадська організація Магнолія відзначає 12 років своєї роботи. ВІДЕО

27 грудня, 2005 року почалось існування Всеукраїнської громадської організації «Магнолія». Сьогодні організації виповнюється вже 12 років. І надзвичайно плідним став 2017 рік. Крок за кроком члени ВГО Магнолія долали нові бар’єри. І робили життя українських дітей безпечнішим.
 

Врятуйте дитину від небезпеки викрадення – проговоріть з нею елементарні правила! ІНФОГРАФІКА

За офіційною статистикою, в світі щодня пропадають мільйони дітей, і з кожним роком ці цифри збільшуються. Статистика Нацполіції жахає – з початку 2017 року в поліції отримано 5075 заяв про зниклих дітей. Статистику про більше, як 5 тисяч зниклих дітей лише за цей рік оприлюднив замглави Національної Поліції Костянтин Бушуєв.

В поліції відзначають, що 75% зниклих дітей – це підлітки у віці 13-17 років, які тікають з дому. Одні йдуть з інтернатів і неблагополучних сімей. У інших перехідних вік – а тут може бути і перша любов, і непорозуміння з батьками і бажання самостійності.

Експертів вразила бездіяльність держслужбовців під час скандального ток-шоу за участі дитини. ВІДЕО

Резонансна справа про дівчинку із Львівщини, яка у свої 12 років народила дитину, несе все нові наслідки. Так, для публічного з’ясування ситуації в цілому і, зокрема, питання щодо батька новонародженої, і сама шестикласниця з дитям, і її мати, вітчим та брати були запрошені на популярне ток-шоу одного із провідних телеканалів країни.

Кіднепінг поруч: Про що слід знати батькам після викрадення дитини у Києві

Найперше, що потрібно запам'ятати батькам – на жаль, в нинішніх реаліях ні на секунду не можна спускати очей з дитини. Особливо, на вулиці.
 

Булінг в школі: що це таке і як з ним боротися

Булінг – це цькування однієї дитини іншою, агресивне переслідування, яке часто поширене в школах. Факти ICTV докладніше дізналися про його причини і те, як з цим боротися.
 
Чому починається булінг?
 
Випадки насильства серед учнів завжди були частиною школи, однак зараз вони стають дедалі помітнішими. Початок цьому дає такий собі рекет щодо учнів початкової школи, коли, наприклад, старші діти відбирають у них мобільні телефони. Серед же дітей 11-15 років поширені плітки, принизливі жарти та бойкот.
 

У Раді хочуть посилити кримінальну відповідальність за злочини проти дітей

У Верховній Раді України мають намір посилити кримінальну відповідальність за злочини проти дітей.
 
Відповідний проекту закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо захисту прав і свобод дітей» зареєстровано під №7020.
 
Один із авторів законопроекту, народний депутат з фракції «Блок Петра Порошенка» Андрій Антонищак заявив, що потреба в його розробці пов’язана з погіршенням криміногенної ситуації в Україні, потребою у підвищенні захисту дітей, а також у зв’язку з необхідністю удосконалення низки норм Кримінального кодексу України.
 

На Рівненщині – найвищий показник в Україні з охоплення сиріт сімейними формами виховання

На сьогодні на Рівненщині майже 96 відсотків сиріт та позбавлених батьківського піклування виховують у сім’ях. Це найвищий показник в Україні. Також в області сприяють тому, щоб осиротілі братики та сестрички, зрештою, потрапляли в одну сім’ю. Так, нещодавно на Рівненщині створили вже тридцятий дитячий будинок сімейного типу. Тут виховуватимуть 8 дітей. Семеро з них – братики і сестрички з двох родин. Тож тепер вони не розкидані по різних закладах, як буває зазвичай у таких ситуаціях, а живуть усі разом у гарних умовах.
 

Конфлікт у с. Гатне: права 16-річного активіста порушив не лише депутат. ВІДЕО

За свої права часом доводиться неабияк поборотися. Особливо, виявляється, якщо ти неповнолітній. Так, у селі Гатне, що на Київщині, депутат підняв руку на школяра. Ситуація кричуща, однак хвилюють не лише дії депутата. На місце викликали поліцейських, проте вони навіть заяву у хлопця брати не стали, мовляв малий.

Дітей на Донбасі використовують як інформаторів та живі щити – Держдепартамент США

Жителі охопленого війною Донбасу найчастіше стають жертвами торгівлі людьми в Україні. І йдеться не лише про сексуальну експлуатацію. Експерти фіксують дедалі частіші випадки використання сепаратистами дітей як інформаторів та живі щити.
 
Зокрема, про це йдеться у щорічному звіті Державного департаменту США про стан з торгівлею людьми у світі.
 
Втім, Україна цього року врешті вийшла із переліку країн, за якими ведеться особливе спостереження, і потрапила у список держав, ситуація в яких викликає занепокоєння.
 

Вебінар: Патронатний вихователь - хто він? Про роль патронатного вихователя в системі забезпечення права дитини на сім'ю.

Патронатний вихователь - хто він? Про роль патронатного вихователя в системі забезпечення права дитини на сім'ю.

Як і свідчить назва, другий вебінар серії "Сімейний патронат: коротко про головне" буде присвячений особливостям професії патронатного вихователя, його ролі у житті дитини, її батьків, місцевої громади...