домашнє насильство

В Україні нарешті запрацювали мобільні групи для протидії домашньому насильству. ВІДЕО

Домашнє насильство – жорстоке, систематичне, убивче… Минулого року за даними національної поліції на насилля у сім’ї поскаржилось 89 тисяч жінок, 24 тисячі чоловіків і півтори тисячі дітей. Звісно, найбільше страждають жінки…

Детальніше у сюжеті.

«Домашнє насильство має бути покараним» — МВС про місяць роботи групи «Поліна» (ІНФОГРАФІКА)

12 червня 2017 року, в рамках пілотного проекту, в Україні запрацювали мобільні групи по протидії домашньому насильству «ПОЛІНА», і сьогодні є перші результати їх роботи. Нагадаємо, що зараз проект працює у Дарницькому районі, м. Києва, Малиновському районі, м. Одеси та м. Сєвєродонецьк, Луганської області, а до середини 2018 року його планується масштабувати на всю територію України.

«Домашнє насильство — це кримінальний злочин» — заступниця міністра внутрішніх справ Анастасія Деєва

В чому є переваги жінок-поліцейських, чому пожежі в селах мають гасити волонтери, а стежити за порядком — «сусідська варта»? Коли в Україні з’являться «ідеальні» відділки поліції. Про ці та інші реформаторські ідеї в інтерв’ю для Hromadske.ua розповідає 25-річна заступниця міністра внутрішніх справ Анастасія Деєва.
 
Ви часто згадуєте тему домашнього насильства. Ми знаємо, що рішення цієї проблеми можуть бути різніми: наші сусіди, росіяни, нещодавно зробили екстравагантний хід — декриміналізували насильство в сім’ї. Може і нам треба так?

Як жінки-поліцейські боротимуться із домашнім насильством

Заступниця міністра МВС Анастасія Дєєва розповідає як працюватиме нова мережа протидії домашньому насильству в Україні
 
Ірина Славінська: Що це за нові підрозділи поліції?
 
Анастасія Дєєва: Це не зовсім підрозділ на даному етапі. Тому що зараз ми знаходимось на першій ланці і лише починаємо розробляти проект мережі жінок-поліцейських по протидії домашньому насильству.
 
Ірина Славінська: Тобто станом на зараз немає групи жінок-поліцейських, які можуть виїжджати у випадку домашнього насилля?
 

Що чекати від нового законодавства щодо протидії насильству?

Про новий Закон про запобігання насильству розповідає Наталя Федорович, Директор Департаменту сімейної, ґендерної політики та протидії торгівлі людьми Міністерства соціальної політики
 
Тетяна Трощинська: Що таке Стамбульська конвенція і для чого вона Україні?