журналісти

Українські журналісти розробили Декларацію на захист свободи слова. ВІДЕО

Схожі документи були надані на підпис президенту після перемоги на виборах у 2019-ому році, а після і новообраним парламентарям. В останньому варіанті Декларації йдеться про дотримання семи правил співпраці новообраних місцевих політиків і медіа – після місцевих виборів 2020.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - https://missingchildren.org.ua/content/pidtrimati-sluzhbu-rozshuku-ditey

Детальніше у сюжеті.

Губернатор Одещини нацькував на журналістів Нацгвардію. ВІДЕО

У мережі з’явилося відео, на якому голова Одеської облдержадміністрації, Максим Куций, виганяє зі свого кабінету знімальну групу одного з українських телеканалів. Таку реакцію у нього викликало питання журналістки з приводу закупівлі автомобілів «швидкої» допомоги для обласних лікарень. Свою відмову відповідати на питання пояснив тим, що його кабінет – режимний об’єкт, у якому заборонено проводити зйомку. Про те, що держслужбовець сам запросив знімальну групу до цього, так званого, режимного об’єкта, він, здається, забув. В НСЖУ обурені такою поведінкою губернатора.

З початку року скоєно 60 нападів на українських журналістів. ВІДЕО

Загалом, з початку року на українських журналістів напали вже 60 разів. 60% відсотків постраждалих – чоловіки. 40 – жінки. Цей факт обурює правозахисників. За останні 10 місяців напади саме на представниць ЗМІ зросли на 50%. Тільки у жовтні постраждали четверо медійників.

Детальніше у сюжеті.

Доповідь омбудсмена обурила членів спілки журналістів. ВІДЕО

Українська омбудсмен бачить те, чого не бачать українські журналісти. В своїй Щорічній доповіді пані Людмила Денісова наголошує, що ситуація зі свободою слова в Україні "дещо покращилася" – зазначає голова Національної спілки журналістів України.

Детальніше у сюжеті.

В інтернеті не вщухає обговорення законопроекту про наклеп. ВІДЕО

Громадські активісти, журналісти-розслідувачі та правозахисники побоюються, що зареєстрований у парламенті документ під номером 9306 у разі ухвалення суттєво обмежить свободу слова, натомість проблему по-суті не вирішить.

Детальніше у сюжеті.

На окупованому Донбасі затримують і катують українських журналістів. ВІДЕО

Свобода слова… Для журналіста – це найголовніша зброя. Однак на окупованих територіях починаючи з 2014 року майже всі східні ЗМІ захопили бойовики. Разом із цим заблоковано доступ до 180 українських інтернет-ресурсів. До цього ж у Національній спілці журналістів України наголошують: стосовно українських журналістів у так званих ДНР та ЛНР застосовують катування.