засуджені

Колишні в’язні розповіли про страшні катування у колоніях. ВІДЕО

Їх били, душили, катували та гвалтували у вязниці. Тепер коли вони вийшли на волю, їм почали погрожувати, щоб змусити мовчати. Та попри це колишні засуджені скликали прес-конференцію та відверто розповіли про звірства у місцях несвободи.

Детальніше у сюжеті.

Забита каналізація та відсутні ліки. Правозахисники перевірили колонію на Одещині. ВІДЕО

Камери, де утримують людей, - темні, холодні і задушливі. Туалети й душові – в занедбаному стані. Чи не найгострішим проблемним питанням залишається стан медичної частини і, власне, лікування хворих в’язнів.

Більше у сюжеті.

У виправній колонії на Хмельниччині засуджені скаржаться на тортури. ВІДЕО

Холодні батареї, грибок на стінах та постійний тиск адміністрації. Так розповідають про свої будні засудженні в Замковій виправній колонії. Засуджені уже не раз намагалися писати скарги, та все марно. Куди слід листи так і не доходили. Натомість, усіх, хто наважувався хоча б словом обмовитись на адміністрацію колонії, чекали санкції.

Правозахисники хочуть створити реєстр засуджених, які вимушено відбувають покарання в ОРДЛО. ВІДЕО

З початку війни на Донбасі, засуджених з тридцяти колоній покинули на непідконтрольних Україні територіях. Нині близько 10 тисяч людей продовжують відбувати покарання у так званих «ЛДНР». Всі ці люди отримали вироки іменем України, однак, через війну повернутися на мирну територію України не можуть. Подробиці у сюжеті. 

У ВР складнощі з прийняттям закону 2033А. ВІДЕО

Законопроект 2033а. Єдиний на даний момент шанс для незаконно засуджених на довічне ув’язнення отримати можливість пере розгляду справ. Закон уже прийняли у першому читанні, але далі справа досі не рухається. Експерти, які розробляли законопроект 2033 А уже підготували список суддів та слідчих, які на їхню думку несправедливо засудили людей або ж підтасували речові докази. 

Рідні засуджених просять прийняти законопроект 2033а. ВІДЕО

За даними правозахисників, в українських в’язницях сидять і невинні люди, або ж такі, чиї проступки не співмірні з покаранням. Люди, які можливо опинилися не в тому місці і не в той час. Але найстрашніше те, що у них і їхніх родичів немає можливості якось змінити цю ситуацію. Все може змінитися, якщо чиновники таки приймуть законопроект 2033а.

Засуджені не отримують належну медичну допомогу у СІЗО – правозахисники. ВІДЕО

У пенітенціарних закладах засуджені українці терплять біль місяцями, а то і роками. Належної меддопомоги вони не отримують. Підтвердження цьому історія пані Ковальчук. В СІЗО вона потрапила з діагнозом: ВІЛ четвертої стадії, а вже потім дізналася і про онкологічне захворювання. На смертельну хворобу керівництво Київського слідчого ізолятору довгий час просто не звертало увагу. Поки за справу не взялися правозахисники.

Колишній в’язень назвав скільки грошей вимагали за дострокове звільнення. ВІДЕО

«Комерційний табір» - так, образно, чоловік назвав життя у виправній колонії міста Буча. Він розповів, розрахунки там проводять лише у доларах. Наприклад, за сприяння у достроковому звільненні хворого вимагають у середньому 20 тисяч доларів. Окрема тема це лікарня. Рік проведений у медичному закладі коштує від 1200 до 2000 доларів. Все залежить від головного лікаря. Аби просто на просто вийти на прогулянку - це коштує 50 гривень. До прейскуранту також входить передача продуктів – 200-300 гривень. 

Правозахисники намагаються виправдати незаконно засуджених. ВІДЕО

Експерти Харківської правозахисної групи уже нарахували восьмеро чоловіків, які на їх думку потрапили за грати незаконно за сфабрикованими свідченнями. Фото цих засуджених з їх короткими історіями розмістили в Українському домі.
Експерт Харківської правозахисної групи Андрій Діденко каже, що ситуацію виправити на краще може законопроект 2033-А. Він передбачає перерозгляд справ засуджених до великих термінів ув'язнення за Радянським кримінальним кодексом. 

За 2,5 роки перебування в СІЗО у підозрюваного різко погіршився стан здоров’я. ВІДЕО

Два з половиною роки триває судовий розгляд справи Володимира Гушана. Його звинувачують у груповому розбійному нападі. За час, поки чоловік знаходиться в СІЗО, у нього різко погіршилося здоров’я. У чоловіка діагностували цукровий діабет другого типу, що за словами захисників підозрюваного, потребує особливого лікування та спостереження в спеціальних медичних закладах. Детальніше, дивіться у сюжеті.