ВІЛ

В Україні поліція влаштовує облави на точки видачі шприців наркозалежним. ВІДЕО

300 тисяч людей в Україні живе з ВІЛ-інфекцією. А кількість нових випадків продовжує зростати. В середньому - 15 тисяч заражень за рік. І експерти підкреслюють: в зоні ризику - кожен українець. Відтак, Україна долучилася до Міжнародних програм зі зниження шкоди для людей, які ін’єкційно вживають наркотики, а також протидії розповсюдження ВІЛ-інфекції. Втім, на думку експертів, своїми діями українська влада саботує їхнє виконання та реальну користь. Зокрема, дивним контролем поліції за пунктами видачі шприців.

Правозахисники пропонують декриміналізувати ВІЛ-статус. ВІДЕО

89% пацієнтам з ВІЛ/СНІД відмовляли надати медичні послуги у неспеціалізованих закладах. Часом ВІЛ позитивним людям відмовляють у роботі, від них відмовляються близькі… Це стигматизація людей. Тобто приписування якогось тавра, упереджене ставлення. Це моральна сторона питання. Є ще юридична.

Детальніше у сюжеті.

Правозахисники стали на захист людей з ВІЛ та наркозалежних. ВІДЕО

Роботодавці не беруть на роботу, лікарі відмовляються надавати медичну допомогу, вчителі не хочуть навчати. Доволі часто люди з ВІЛ та наркозалежні стикаються з такими проблемами. І не знають як відстояти власні права, коли грошей на хорошого адвоката немає. Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ звернулась за правовою допомогою до провідник правозахисних організацій України.

Більше у сюжеті.

У Черкасах чоловіку зі СНІД не знайшлось місця в лікарні. ВІДЕО

Кілька медичний закладів відмовили хворому у допомозі, бо мовляв у них не було зайвих ліжко-місць. А вже за кілька днів він помер. Жахливу історію розповіли активісти благодійної організації черкаської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД.

Подробиці у сюжеті. 

У Києві хлопець з ВІЛ змушений боротись із дискримінацією. ВІДЕО

Даниїл Столбунов, 19-ти річний хлопець, який не приховує свій статус, живе активним життям, працює у молодіжній організації, має багато друзів, і мав мрію – стати лікарем. Але його бажання – до вподоби  було не всім. Лікар студентської поліклініки прямо в очі сказав хлопцю – «ну, ти все розумієш. Ти не можеш тут вчитися, бо у тебе ВІЛ». Хлопець каже, - це чистої води дискримінація.