правозахисники

Гуманність чи абсурд? Засудженого за вбивство семи людей відпустили на волю. ВІДЕО

Сліпий на два ока Олександр Каверзін. Він став першим довічно засудженим в Україні, якого випустили з в’язниці через хворобу. П’ять років тому йому винесли вирок - довічне ув’язнення за вбивство семи людей. Поки чоловік сидів за гратами: повністю осліп, почав тяжко хворіти. Саме тому Апеляційний суд Вінницької області сорока чотирьох річного Олександра Каверзіна вирішив звільнити. Подробиці у сюжеті.

90% «суддів Майдану» і дотепер не звільнили - правозахисники. ВІДЕО

Їх називали «суддями Майдану». Вони виносили неправомірні вироки ще 3 роки тому: забороняли мирні зібрання, позбавляли водійських прав учасників «Автомайдану». Нині постає питання, чи покарали цих суддів?! Адвокати, активісти кажуть, - максимум звільнили, і те, далеко не усіх! 90% «суддів Майдану» і дотепер на своїх посадах. Подробиці у сюжеті. 

Вже понад 111 тис. переселенців звернулися за допомогою до правозахисників. ВІДЕО

Ілюзія турботи замість реальних дій. Експерти заявляють, що зараз приблизно так можна охарактеризувати ставлення Уряду до переселенців в Україні. Громадські активісти вирішили не чекати змін, а взяти ініціативу «до своїх рук». Вони прийшли під Кабінет Міністрів з вимогою нарешті почути переселенців та нарешті зустрітися з представниками авторитетних організацій, які опікуються правами переселенців. Представники громадських організацій звітують, - більше 111 тисяч переселенців звернулися до них за юридичною консультацією і, власне, її отримали. Подробиці у сюжеті.

Понад 100 незаконно засуджених і досі за Ґратами. ВІДЕО

Один з мітингів вкотре під Верховною Радою зібрав: правозахисників, громадських активістів та просто небайдужих людей, які не один рік добиваються від народних депутатів проголосувати за законопроект 2033А. Правозахисники не втомлюються розповідати, - від ухвалення цього законопроекту залежить перегляд сумнівних вироків для довічно ув’язнених. Подробиці у сюжеті.

У Черкасах через 7,5 років чоловіка нарешті випустили з СІЗО. ВІДЕО

Довгих сім з половиною років перебував під вартою Василь Лапшов. Чоловіка з Черкащини звинувачують у розбійному нападі та вбивстві інкасаторів. Лапшов весь час, що перебував за гратами, стверджував – не винен. А свідчення, що дав ще багато років тому – не правдиві, бо зізнання з нього буквально вибивали. За те, щоб чоловіку принаймні змінили запобіжний захід, правозахисникам довелось поборотись. Нарешті суд таки змінив рішення. Відтепер Василь Лапшов очікуватиме вироку суду будучи під домашнім арештом.

Правозахисники зафіксували 95 випадків, коли дітей залучали до збройного конфлікту на Донбасі

Правозахисники зафіксували 95 випадків, коли дітей залучали до збройного конфлікту на Донбасі. Про це йдеться у поданні Коаліції для третього циклу Універсального періодичного огляду. 
 

Правозахисникам вдалося ідентифікувати імена, вік, форми вербування, виконувані функції залучених дітей та суб’єктів вербування. 
 

Правозахисники: В Україні гостро стоїть проблема жорсткості в дитячому середовищі. ВІДЕО

Які асоціації зі словом дитинство і юність? – садок і школа, перше кохання, радість і безтурботність. Втім, часом з’являються нові асоціації і вони далеко не романтичні. Підліткова  жорстокість. Мова не про безневинні дитячі суперечки і не про смикання дівчаток за косички. Зухвалість в деяких історіях лякає. Останнім часом кілька таких подій опинилися у людей на слуху. 

Правозахисники розповіли як захистити себе від катувань. ВІДЕО

Катування. Від цього слова мороз по шкірі. Що ж таке катування і які воно має форми, а ще чи відрізняється від тортур. На всі ці запитання відповіли експерти Харківської правозахисної групи на тренінгу для журналістів «Магнолії-ТВ». 

В Україні триває Марафон написання листів на захист прав. ВІДЕО

У «Кінопанорамі» Києва аншлаг. Цього дня тут транслюють українську прем’єру стрічки «Соніта». Це не просто показ фільму, це справжній кіномарафон міжнародної правозахисної організації Amnesty International в Україні. Українці зібралися не лише переглянути кінострічку, але і особисто допомогти вісьмом людям з різних куточків світу. Поставити підпис на захист їх прав.