правозахисна діяльність

В’язні хочуть вийти на свободу достроково. ВІДЕО

Засуджений до 5 років в’язниці Руслан Чалий хвилюється, що у нього може бути серйозне онкологічне захворювання і що у в’язниці йому не отримати належного лікування. Чоловік хоче, щоб його відпустили на волю раніше визначеного судом строку, адже лише так він зможе потурбуватися  про своє здоров’я: здати всі аналізи, пролікуватися. 

Людей утримують у «таємних» в’язницях СБУ. ВІДЕО

Правозахисники ще раз наголошують, що людей утримують в таємних в’язницях СБУ, хоча у самому відомстві навіть факт їхнього існування повністю заперечують. 

Колишній в’язень назвав скільки грошей вимагали за дострокове звільнення. ВІДЕО

«Комерційний табір» - так, образно, чоловік назвав життя у виправній колонії міста Буча. Він розповів, розрахунки там проводять лише у доларах. Наприклад, за сприяння у достроковому звільненні хворого вимагають у середньому 20 тисяч доларів. Окрема тема це лікарня. Рік проведений у медичному закладі коштує від 1200 до 2000 доларів. Все залежить від головного лікаря. Аби просто на просто вийти на прогулянку - це коштує 50 гривень. До прейскуранту також входить передача продуктів – 200-300 гривень. 

Правозахисники намагаються виправдати незаконно засуджених. ВІДЕО

Експерти Харківської правозахисної групи уже нарахували восьмеро чоловіків, які на їх думку потрапили за грати незаконно за сфабрикованими свідченнями. Фото цих засуджених з їх короткими історіями розмістили в Українському домі.
Експерт Харківської правозахисної групи Андрій Діденко каже, що ситуацію виправити на краще може законопроект 2033-А. Він передбачає перерозгляд справ засуджених до великих термінів ув'язнення за Радянським кримінальним кодексом. 

На Київщині засудженого достроково звільнили через стан здоров’я. ВІДЕО

Апеляційний суд Київської області достроково звільнив Сергія Коська. Чоловік був засуджений за розбій, але за ґратами у нього різко погіршилося здоров’я. Його повністю паралізувало, і стан здоров'я з кожним днем лише погіршувався. Суддя взяла до уваги стан здоров’я засудженого і винесла новий вирок - звільнити чоловіка допоки той не одужає.

Шість років підсудний знаходиться в СІЗО через брак доказів його провини. ВІДЕО

Більше шести років триває судовий процес над Василем Лапшовим та Володимиром Дзюбаном. Їх звинувачують у розбійному нападі та убивстві інкасаторів. Однак, якщо Дзюбан свою провину визнав, то Лапшов запевняє, що не причетний до злочину. Додає, що всі матеріали справи проти нього сфабрикували, а перше зізнання, каже, слідчі вибили у нього силою. Детальніше, дивіться в сюжеті.

Українець розповів про пережиті тортури та катування на Сході України. ВІДЕО

Про пережиті тортури і катування з боку українських силовиків Костянтин Безкоровайний розповідає міжнародним правозахисникам. До початку збройного конфлікту на Сході він був лікарем-стоматологом. З підконтрольної збройним силам Костянтинівки його викрали нібито українські силовики. 

За 2,5 роки перебування в СІЗО у підозрюваного різко погіршився стан здоров’я. ВІДЕО

Два з половиною роки триває судовий розгляд справи Володимира Гушана. Його звинувачують у груповому розбійному нападі. За час, поки чоловік знаходиться в СІЗО, у нього різко погіршилося здоров’я. У чоловіка діагностували цукровий діабет другого типу, що за словами захисників підозрюваного, потребує особливого лікування та спостереження в спеціальних медичних закладах. Детальніше, дивіться у сюжеті.

Адміністрація колонії проти правозахисників. ВІДЕО

Керівництво виправної колонії № 85 як могло опиралося візиту без попередження представників Харківської правозахисної групи.
Правозахисникам навіть довелося викликати поліцію і дзвонити в прокуратуру.