порушення прав дитини

Дітей на Донбасі використовують як інформаторів та живі щити – Держдепартамент США

Жителі охопленого війною Донбасу найчастіше стають жертвами торгівлі людьми в Україні. І йдеться не лише про сексуальну експлуатацію. Експерти фіксують дедалі частіші випадки використання сепаратистами дітей як інформаторів та живі щити.
 
Зокрема, про це йдеться у щорічному звіті Державного департаменту США про стан з торгівлею людьми у світі.
 
Втім, Україна цього року врешті вийшла із переліку країн, за якими ведеться особливе спостереження, і потрапила у список держав, ситуація в яких викликає занепокоєння.
 

Батькам, які тримали трирічного сина мало не у вольєрі, повернули дитину. ВІДЕО

Історія маленького Давида з Києва не може лишити байдужим. Трирічного хлопчика власні батьки забарикадували у кімнаті. За словами правоохоронців, дорослі з квартири влаштували наркопритон. У них було вилучено пристрої для куріння марихуани та бойові патрони. На такий кричущий випадок порушення прав дитини оперативно відгукнулася всеукраїнська громадська організація «Магнолія». Тепер вона опікуватиметься долею хлопчика до того моменту, поки він не опиниться у цілковитій безпеці.  

У одній з квартир Києва дитина жила мало не у вольєрі. ВІДЕО

Власні батько з матір’ю відгородили від себе трирічного Давида майже півтораметровою стіною. Її змостили із старої шафи та зламаних речей. Наразі Давида забрали до лікарні. Там його обстежать, нагодують та протримають у себе близько тижня. За цей час медики разом із правоохоронцями планують звернутися до соціальних служб, які мають вирішити подальшу долю хлопчика.