насильство в сім'ї

150 тис. звернень про насилля — це лише 10% від реальних цифр, — «Ла Страда»

Насилля проти жінок і насилля в сім’ї не є приватною справою, бо воно шкодить людині і суспільству, тому держави мають активно протидіяти насильству у сім’ї, — Катерина Левченко
 
Катерина Левченко, президент Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна», розповідає про особливості Проекту Закону про запобігання та протидію домашньому насильству.
 

Експерти шукають шляхи подолання насилля над жінками. ВІДЕО

Акція «Я не боюся сказати» започаткована користувачами Фейсбук переросла у підсумку у флешмоб на вулиці під назвою «Я не боюся діяти». Основна з вимог людей, які вийшли на акцію, створення спеціальних тимчасових притулків для жінок які постраждали від насилля, як того вимагає міжнародна Стамбульска конвенція. Однак експерти кажуть, навіть якщо виконати прохання учасників акцій, проблеми з насиллям це не вирішить.  

«Сама винна»: чому судді виправдовують насильників?

Судді часто виявляють нечутливість до жертв сексуальних злочинів, додатково питаючи про деталі злочину або допускаючи обговорення, чому жінка ввечері була сама або в компанії цього чоловіка
 

Судді, як і велика частина суспільства, мають стереотип, що насильник — грубий, неосвічений чоловік, а жертва насильства — скромно одягнена жінка; інакше — «сама напросилася», каже експертка з гендерних питань Людмила Чернявська.
 

Лариса Денисенко: Наскільки прихильно правоохоронці ставляться до жертв сексуальних злочинів?
 

В Раді пропонують суттєво посилити покарання за насильство в родині

У Верховній Раді зареєстровано проект закону про внесення змін до деяких законів через ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильства щодо жінок, домашнього насильства і боротьбу з ним.
 
Як повідомляється на сайті парламенту, авторами відповідного законопроекту №4952 є понад 40 народних депутатів з різних фракцій. Тексту проекту закону та пояснювальної записки до нього поки не оприлюднено на сайті ВР.