Реформа інтернатів - виклик для України

На Саміті супергероїв для дітей, що відбувся 7 червня у Києві, влада звітує: майже дев’яносто один відсоток дітей-сиріт вже не живуть в інтернатах, а живуть у сім’ях. Втім, громадські активісти у своїх даних не настільки оптимістичні. Кажуть, після реформування інтернатів менше не стало, там живуть тисячі дітей, не в найкращих умовах. Саме через це фахівці говорять, що першочергово і терміново треба змінити законодавство, аби працювало воно не на державу, а насамперед для дітей.
 
Галина Постолюк, директор регіонального офісу БО «Hope and Homes for Children», каже: «Треба щоб були інші переконання, щоб люди, які працюють і мають певну владу не боялися, а були достатньо хоробрими, щоб робити зміни. Щоб їми рухала така цінність, що дитина має бути в центрі».
 
Те, що дітям не місце в інтернатах, підтверджують і у державних структурах. Але додають, що економічна ситуація у нашій країні гальмує процес переходу від інтернатного виховання дітей. Окрім цього, не менш важливу роль грає людський фактор. 
 
Cергій Устименко, заступник міністра соціальної політики України з питань Євроінтеграції, розповідає: «Досі у нашому суспільстві бракує розуміння, що інтернатне виховання - не та форма, яка робить з дитини сироти, позбавленого батьківського піклування громадянина, людину-частку соціумуму, який зацікавлений у тому, щоб створювати потім повноцінну сім`ю».
 
Проблем додає і війна на Сході країни. Гранати не обирають, де розриватись - гинуть як дорослі, так і діти. Майже 70 дітей загинуло в зоні збройного конфлікту, ще двісті поранені. Але та війна, яку ведуть проти дітей в інтернатах, не менш страшніша, - запевняє Микола Кулеба, Уповноважений Президента України з прав дитини.
 
«Починаючи від того, що дітей просто не годують нормально. Діти кажуть, що вчителі без мату взагалі з ними не розмовляють. Діти не вважають насильством, коли на них кричать,навіть б’ють - не завжди насильство, кажуть», - розповідає Микола Кулеба.
 
Прийомні діти, які вже мають родину, розповідають, що погане забувається швидко, бажають усім дітям знайти родину, адже саме це – і є справжнє щастя.  
 
Наталя Волосова, журналіст «Магнолії-ТВ», питає у Геннадія, прийомної дитини: «Вот что тебе нужно для счастья?» - «Ничего, - каже Гена,- ...друзья».
 
Дитині потрібно небагато. Зробити щасливою її може – КОЖЕН!

Дивитись відеосюжет

MAGNOLIA.ORG

Add new comment