Марафон написання листів - активіст Ервін Ібрагімов (Крим) став жертвою викрадення

Підтримай петицію на захист героїв! Зателефонуй на гарячу лінію 0-800-50-40-42 (безкоштовно), назви своє ім'я та місто - і твій підпис буде зараховано!

З 19 листопада в Україні, під лозунгом «Напиши лист. Зміни життя!», проходить глобальна правозахисна кампанія Amnesty International «Марафон написання листів».

Щороку за допомогою марафону, який проходить у більш ніж 200 країнах світу, звільняють несправедливо засуджених, змінюють репресивні закони та допомагають жертвам порушень прав людини не здаватися. Протягом місяця люди в усьому світі підписуватимуть петиції, аби закликати припинити порушення прав людини урядами різних країн, а також передаватимуть листи підтримки, демонструючи солідарність з тими, хто став жертвою правопорушення.

Марафон в Україні триватиме з 19 листопада до 20 грудня та відбуватиметься у 24 населених пунктах від Закарпаття до Донбасу.

Одним із героїв цьогорічного українського марафону став Ервін Ібрагімов.

Кримськотатарського активіста Ервіна Ібрагімова викрали пізно ввечері 24 травня 2016 року. Відеозапис з камери спостереження зафіксував, як його машину зупинили невідомі люди, заштовхали його у мікроавтобус та вивезли у невідомому напрямку. Ервін захищав права кримських татар і ймовірно саме тому став жертвою насильницького зникнення. Рідні досі нічого не знають про його місце знаходження.

Ервін Ібрагімов не хотів залишати свій рідний дім після окупації Криму Російською Федерацією, навіть попри зростаючу кількість репресій проти його спільноти – кримських татар. Більше того, він активно відстоював права кримських татар, будучи членом регіонального меджлісу.

Пізно ввечері 24 травня 2016 року його машину зупинили невідомі люди, які силою затягли його до мікроавтобусу та вивезли у невідомому напрямку. Про це свідчить запис камери спостереження, яка випадково зафіксувала момент викрадення.

За кілька днів до зникнення Ервін розповідав своїм друзям, що помітив машину, яка чекала біля його будинку і пізніше стежила за ним впродовж дня. Про подальший розвиток подій він не повідомляв.

Рідні та друзі Ервіна повідомили про його зникнення наступного ж ранку, але жодних ознак проведення ефективного розслідування немає. Натомість факти вказують на те, що Ервін Ібрагімов – ймовірна жертва насильницького зникнення, що відбулося за участі або з мовчазної згоди де-факто влади Криму.

«Просто підписавши лист чи петицію або написавши лист підтримки, ви подаєте руку допомоги тим, хто став жертвою порушення прав людини. Немає значення, як далеко від вас відбувається правопорушення – чи в Індонезії, чи на Кубі, чи в Криму, важливо сприймати це близько до серця і діяти на захист прав людини»  - директорка Amnesty International в Україні Оксана Покальчук.

Add new comment