права дітей

В Україні жертвами війни на Донбасі визнали лише 6 дітей. ВІДЕО

#Дітивійни. Під таким хештегом громадські активісти у соціальних мережах опублікували відкрите звернення. Так, намагаються достукатися до Міністерства соціальної політики та віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка. Чиновникам намагаються пояснити, що Україна мусить виконати та не суперечити Конвенції ООН про права дитини. Активісти кажуть, - за 7 місяців статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, отримали лише 6 дітей з 580 тисяч. Подробиці у сюжеті. 
 

«На місці жертви може опинитися будь-хто»: психолог про булінг і масштаб проблеми

Булінг – це коли людина потерпає від цькування. Нещодавно UNICEF започаткував ініціативу по боротьбі з цією важливою проблемою. А Platfor.ma поговорила з дитячим психологом Юлією Ларіною про те, звідки взагалі береться булінг і як з ним боротися.
 
Булінг начебто існував завжди, просто називали його раніше цькуванням. Що насправді змінилось у світі після того, як про це почали активно говорити?
 

Як ми несвідомо привчаємо дітей терпіти насильство?

Про насильство, зазвичай, батьки із дітьми не говорять. Або вже після випадку, котрий може трапитися або ж чекають відповідного віку. Але разом з тим, щодня, мимоволі ми вносимо у життя дітей фрази, котрі таки можуть "зламати" їх психологічно, просто завдяки тому, що повторюються часто та систематично. Що ж саме ми робимо не так - читайте далі.
 
Ну це ж хлопці, вони всі такі!
 

Посли добра: перші патронатні сім'ї в Україні

Завершення нормативного врегулювання впровадження патронату над дитиною в Україні, створення нових сімей патронатних вихователів – ці та інші події показують: розвиток послуги набирає обертів. Саме в цей час доцільно подякувати тим, хто зробив чи не найважливіший вклад у апробацію послуги, яка і уможливила визнання її на державному рівні. 
 

До 2026 року в Україні зникнуть інтернати. Уряд ухвалив історичне рішення

Інтернати – це страшна хвороба українського суспільства, про яку активісти, громадські, міжнародні організації нашим чиновникам говорили не раз. І от нарешті… «крига скресла». XXI сторіччя, серпень 2017 рік, для всієї України - історичний і переломний момент. Кабінет Міністрів України затвердив Національну стратегію реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017—2026 роки. Це дає тверду надію, що всі інтернати зникнуть в Україні до 2026 року, а кожна дитина виховуватиметься у сім`ї. Подробиці у сюжеті. 

Уряд захищає право дітей на виховання у сім'ях та реформує систему інституційного догляду

У межах виконання Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року та Плану пріоритетних дій Уряду, 9 серпня на засіданні Кабінету Міністрів України затверджено Національну стратегію реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки та План заходів з реалізації її І етапу.
 

Майже 10% українців зізналися, що б'ють дітей

Майже 10% українців зізналися, що б'ють дітей. 53% респондентів твердять, що вони взагалі не карають дітей фізичним насильством.

Такі дані наводяться в загальнонаціональному соціологічному дослідженні "Права людини в Україні", проведеного з 22 жовтня по 6 листопада 2016 року Фондом "Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва та фірмою “Юкрейніан соціолоджі сервіс”. 

Посилення гарантій безпеки дітей

Верховна Рада ухвалила законопроект № 3579 «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій безпеки дітей», який був внесений на розгляд Президентом України. Законопроект прийнято за основу з урахуванням пропозицій комітету. Рішення підтримав 231 народний депутат.
 
Запропоновані Президентом України зміни до Закону України спрямовані на посилення державних гарантій та механізму захисту дітей від зовнішніх і внутрішніх загроз у всіх сферах життєдіяльності держави.
 

Обшук з металошукачем на ЗНО порушує права дітей – омбудсмен. ВІДЕО

Обшук з металошукачем грубо порушує права дітей. Так, в офісі Омбудсмена відреагували на відео, де полісмени прискіпливо перевірять підлітків перед зовнішнім незалежним оцінюванням. Подробиці у сюжеті. 

Правозахисники зафіксували 95 випадків, коли дітей залучали до збройного конфлікту на Донбасі

Правозахисники зафіксували 95 випадків, коли дітей залучали до збройного конфлікту на Донбасі. Про це йдеться у поданні Коаліції для третього циклу Універсального періодичного огляду. 
 

Правозахисникам вдалося ідентифікувати імена, вік, форми вербування, виконувані функції залучених дітей та суб’єктів вербування.