переселенці

Вже понад 111 тис. переселенців звернулися за допомогою до правозахисників. ВІДЕО

Ілюзія турботи замість реальних дій. Експерти заявляють, що зараз приблизно так можна охарактеризувати ставлення Уряду до переселенців в Україні. Громадські активісти вирішили не чекати змін, а взяти ініціативу «до своїх рук». Вони прийшли під Кабінет Міністрів з вимогою нарешті почути переселенців та нарешті зустрітися з представниками авторитетних організацій, які опікуються правами переселенців. Представники громадських організацій звітують, - більше 111 тисяч переселенців звернулися до них за юридичною консультацією і, власне, її отримали. Подробиці у сюжеті.

Діти переселенців та учасників АТО мають отримати статус дітей війни - законопроект

Група народних депутатів розробила законопроект, що надає пільги дітям переселенців і учасників АТО.
 

Діти-сироти матимуть право ставати на квартирний облік за місцем обліку переселенців

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні урядовий проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо захисту житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа (№5045).
Як передає кореспондент УНІАН, за це рішення проголосували 254 народних депутати із 373, зареєстрованих у сесійній залі.

Більше 100 тисяч переселенців карають за списками СБУ. ВІДЕО

Переселенців карають за списками Служби безпеки України. Людей залишають без пенсій та інших соцвиплат. Так, вважають правозахисники, СБУ і Мінсоцполітки прагнуть провчити тих, хто відвідує окуповані території, однак продовжує отримувати українську пенсію. На перший погляд, мета благородна. Утім, правозахисники кажуть, від цього страждають тисячі справжніх переселенців. 

Переселенцям ускладнили порядок отримання соцвиплат. ВІДЕО

Виплати переселенцям відновлять, але отримають їх не всі. До того ж відстояти своє право на отримання грошей від держави теж буде не просто. Правозахисники та експерти, які уважно стежать за дотриманням прав вимушено переміщених осіб, помітили багато недопрацювань та порушень прав людини у постанові під номером 637, за яку проголосували у Кабміні. Детальніше, дивіться у сюжеті.

Активісти вимагають від влади поновити виплати переселенцям. ВІДЕО

Знову про права переселенців та тих, хто проживає на неконтрольованих українською владою територіях говорили активісти. Основний меседж – ці люди не мають за що жити.

Переселенці з Донбасу просять компенсації за втрачене майно. ВІДЕО

Переселенці з Донбасу вкотре заявили, що їх права порушують. Кажуть, що влада не піклується про них і вважає тягарем. В той же час, вони переконують, що мають право на компенсацію за втрачене майно. Додають, що все, що потрібно аби її отримати, це оформити статус постраждалого від військового конфлікту. Однак, із цим виникають серйозні проблеми. Як оформити такий статус, дивіться у сюжеті.