АТО

Мати 28-річного хлопця впевнена, що його катують в Донецьку. ВІДЕО

Бойовики повторно взяли в полон українця Григорія Синченка, який вже зазнавав тортур в окупованому Донецьку. Непросту історію 28-річного хлопця розповідає його матір. Жінка у розпачі: де та чи взагалі живий її син - не знає. Після окупації Донбасу вони виїхали з рідного міста. Та у 2016-ому Григорій був змушений поїхати в Донецьк. Нібито через необхідність поновити документи, які йому відмовили оформити на місці тимчасового проживання.

Детальніше у сюжеті.

Україна вперше взяла участь у міжнародній конференції присвяченій проблемі - втеч дітей з дому.

Діти-сироти, які стали вимушеними переселенцями, і, задля їхньої ж безпеки, вивезені із зони АТО ще у 2015 році. Це вкрай вразлива і специфічна група дітей, які потребують розуміння і допомоги. Саме про них Україні вперше випала можливість розповісти Європі. Моторошно від того, заручниками якої ситуації ці діти стали у ХХІ столітті у країні Центральної Європи. І про це має знати європейська спільнота.

Недовіра до лікарів: АТОвці масово не проходять психологічну реабілітацію. ВІДЕО

Бадрі Лолашвілі – колишній АТОвець, командир мотопіхотної роти 72 бригади. Гранітне, Старогнатівка, Новотроїцьке …. Більше року він зі зброєю в руках воював боронив українські кордони. Розповідає,  було все…ночі в холодній землі, кров побратимів та страх, що цей день може бути останнім… Зараз же чоловік із посмішкою на обличчі будує своє життя.

У Тернополі солдати зняли відео казарми з нелюдськими умовами. ВІДЕО

Пліснява, холод та ліжка без матраців… У таких умовах змушені жити демобілізовані військовослужбовці-контрактники. У мережі з’явилось відео, на якому видно, як військовослужбовці ходять кімнатами казарми однієї з частин у місті Тернопіль і показують наскільки, умови у них непридатні для нормально життя.

Подробиці у сюжеті. 

Поранених та вбитих на Сході цивільних ніхто не рахує - правозахисники. ВІДЕО

Щодня ми чуємо подібні звіти про ситуацію в зоні АТО: точну кількість обстрілів, поранених та жертв серед військовослужбовців. Інколи в них згадуються і постраждалі серед мирного населення. Але це радше виняток, ніж правило. Якщо щодо військових ведеться суворий облік, то поранених чи загиблих серед мирного населення ніхто не рахує. За останні складні для України три з половиною роки в державі так і не спромоглися створити єдиний реєстр обліку поранених внаслідок АТО цивільних осіб.

Подробиці у сюжеті

Діти переселенців та учасників АТО мають отримати статус дітей війни - законопроект

Група народних депутатів розробила законопроект, що надає пільги дітям переселенців і учасників АТО.
 

Дітей на Донбасі використовують як інформаторів та живі щити – Держдепартамент США

Жителі охопленого війною Донбасу найчастіше стають жертвами торгівлі людьми в Україні. І йдеться не лише про сексуальну експлуатацію. Експерти фіксують дедалі частіші випадки використання сепаратистами дітей як інформаторів та живі щити.
 
Зокрема, про це йдеться у щорічному звіті Державного департаменту США про стан з торгівлею людьми у світі.
 
Втім, Україна цього року врешті вийшла із переліку країн, за якими ведеться особливе спостереження, і потрапила у список держав, ситуація в яких викликає занепокоєння.
 

Діти із зони АТО отримають спеціальний статус: що для цього треба

Діти, що постраждали в зоні АТО, можуть отримати спеціальний статус. Однак юристи відзначають, що такий крок ще досить невпевнений та слабкий. Чому та хто може претендувати на такий статус – читайте в матеріалі сайту "24".
 

Кабмін затвердив Порядок надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок військових дій і збройних конфліктів (Постанова від 5 квітня 2017 року № 268).

У Бахмутці на Донеччині люди 10 місяців живуть без світла. ВІДЕО

Правозахисники Харківської правозахисної групи ось уже три роки, відвідують міста і селища так званої сірої зони. Однак кажуть у ці два населені пункти не могли потрапити дуже довго. Їх не пускали військові, казали, що дуже небезпечно. І це не дивно. Ситуація Бахмутці і Жованці чи не найгірша по всій лінії розмежування.

Щодня 7 дітей ходять в школу з «ДНР» на підконтрольну Україні територію, — Ципящук

Харківська правозахисна група спільно з Українською гельсінською спілкою з прав людини здійснила моніторингову місію на сході України

Які правопорушення та у яких населених пунктах були виявлені, розповідає Марія Ципящук, правозахисниця Української Гельсінської спілки.

Олена Бадюк: У яких містах чи селищах ви встигли побувати? Протягом якого періоду?