У Донецькій області відбулась перша установча нарада Платформи «Безпека дітей - спільна відповідальність»

8 лютого 2017 року на базі СОЦСР «Смарагдове місто» (Донецька область, Лиманський район) відбулась перша нарада Платформи «Безпека дітей - спільна відповідальність».

Представники поліції, влади та місцевої громади створили Платформу по взаємодії задля попередження випадків дитячої бездоглядності та безпритульності, трудової та сексуальної експлуатації дітей та втягування дітей у злочинну діяльність у Донецькій області.

Всі учасники наради виявили бажання взяти активну участь у реалізації проекту ВГО «Магнолії» «Безпека дітей - спільна відповідальність», що здійснюється за підтримки Програмної ініціативи Права людини та правосуддя  Міжнародного фонду «Відродження».  

Як відмітили учасники наради, формування сталих зв’язків поліції Донецької області з громадськістю та місцевою владою є дійсно необхідною умовою для попередження випадків дитячої безпритульності.

У результаті спільного обговорення нагальних проблем та шляхів їх подолання задля блага дітей, поліція, громадськість і влада узгодили та затвердили спільний план дій на 2017 рік. Тож, проект «Безпека дітей - спільна відповідальність» успішно стартував у Донецькій області.

На нараді були присутні представники:

  • ювенальної превенції ГУНП в Донецькій області;
  • Департаменту освіти і науки Донецької ОДА;
  • Служб у справах дітей Донецької області;
  • СОЦСР «Смарагдове місто»;
  • ВГО «Магнолія».

​9 лютого на базі  СОЦСР  "Смарагдове місто" за дозволу всіх учасників Платформи нашими залученими експертами у співпраці з поліцією були проведені 4 фокус-групи з дітьми різного віку та категорій. Експерти з'ясували, які мотиви можуть підштовхнути дітей залишити місце проживання, чи обізнані діти про небезпеки вулиць, як діти бачать своє життя у разі залишення ними місця свого проживання. На основі отрманої інформації будуть розроблені матеріали для поліції  (програми превентивних заходів щодо запобігання залишання місь проживання дітьми).

MAGNOLIA.ORG.UA

 

Додай свій коментар