Ділимось результатами проекту «Створення «гарячої лінії» для підвищення обізнаності жінок-переселенок щодо протидії домашнього та гендерно-орієнтованого насильства»

Яскравий та, водночас, дуже емоційний проект «Створення «гарячої лінії» для підвищення обізнаності жінок-переселенок щодо протидії домашнього та гендерно-орієнтованого насильства» завершився.
 

Ділимося однією з історій успіху (ім'я і вік героїні змінено у цілях безпеки).
 

29 травня Маргарита подзвонила на гарячу лінію «Проти насилля». Схвильований голос жінки, яка ледь стримувала сльози, відразу видав її тривогу.  Цю комбінацію цифр на клавіатурі власного телефону вона набрала з повного відчаю. У її спогадах  – крики, приниження, злість, постійні побої та навіть життя у  центрі реабілітації,  де від всього, перерахованого попередньо,  ховалася Маргарита. Однак, лише півроку. Тимчасовий прихисток, на жаль, не вирішив її проблеми. Вона досі залежить від свого кривдника. Від нього вона народила двох синів, яким зараз 7 і 3 роки. Втекти від кривдника вона не може. Він не випускає Ріту навіть на вулицю, що вже говорити  про поїздки до її батьків… Вона довго все це терпіла заради їхньої сім’ї, але усвідомлення того, що все це відбувається на очах у  маленьких дітей не дозволяє закривати очі на те, що вже ніколи не буде, як раніше. Треба діяти. Але що робити? Як від цього позбутися?
 

Уперше Ріта звернулася до поліції. На виклик приїхали правоохоронці, але ..вони лише розвели руками і сказали, що нічим не можуть допомогти, адже немає свідків, а  також не зняті побої, тож «самі вирішуйте свої сімейні сварки». Так вони називають постійні побої і приниження.
 

Ось тоді, після чергового побиття, 29 травня Маргарита і звернулася на нашу гарячу лінію. Вислухавши її історію, консультант гарячої лінії надав їй психологічну підтримку, адже цього жінка потребувала чи не найбільше. Разом обговорили і можливі варіанти вирішення її ситуації.  Ріту переадресували до психолога БФ «Світло Надії». Морально розбита, вона все ж сильна духом, бо ж розуміє – заради дітей не має права здатися і мусить діяти. Наша підтримка зробила Маргариту сильною і рішучою. Тепер вона чітко знає, що хоче розлучення і готова робити кроки в майбутнє, не озираючись на те, що лишиться позаду.
 

На початку червня, ми зв’язались з Маргаритою і почули добру новину – вона покинула свого чоловіка і змінила місце проживання. На щастя, її підтримала родина і тепер вона живе зі своєю сестрою у місті Чернігів. Ріта розповідала про своє нове життя. Її голос був таким же схвильованим, але це була зовсім інша інтонація. Позбавлена тривоги, натомість наповнена рішучості.  Говорила жінка, яка нарешті наважилася бути щасливою. Попри все пережите, вона радісно ділиться  враженнями від свого нового дому та планами на майбутнє. Це особистість, яка переборола життєві негаразди та особисті страхи і змогла повернутися до нормального життя, аби бути щасливою. І зробити щасливими своїх дітей. Ця історія не може не надихати. І, відверто, мабуть, ніколи ще це слово не звучало так приємно  - «дякую», адже воно означало початок нового життя.
 

Після таких хвилюючих історій ми вирішили продовжити допомагати жінкам на нашій гарячій лінії «Проти насильства» 0-800-50-40-42.

 

Проект реалізовано за фінансової підтримки Європейського Союза, ВБО «Конвіктус Україна» та ГО АЦ «Соціоконсалтинг».

MAGNOLIA.ORG.UA

Додай свій коментар