Додай свій коментар

Кримінальна хроніка постійно майорить оголошеннями про розшук зниклих дітей. На жаль, кількість неповнолітніх, які зникають безвісти або стають жертвами крадіїв, постійно збільшується.

За статистичними даними, щороку в Україні реєструється майже три тисячі випадків зникнення дітей. Лише з початку 2016-го до територіальних органів поліції надійшло понад 1 200 повідомлень, пов'язаних зі зникненням дітей. Понад півтисячі дітей зникли на окупованому Донбасі в минулому році.

Причин зникнення неповнолітніх багато. Підлітки, наприклад, дуже часто йдуть з дому через конфлікти зі старшими або тікають від нестерпних умов проживання у неблагополучних родинах. Проте високою залишається і кількість викрадень.

Спеціалісти Служби розшуку дітей ВГО "Магнолія" констатують, що більшість випадків викрадення маленьких дітей пов'язані з сімейними конфліктами: розлученням батьків та бажанням одного з них незаконно утримувати біля себе дитину. Особливо гостро така проблема може проявитись у міжнаціональних шлюбах.

Проте все ж правоохоронці фіксують дуже багато випадків, коли кіднепінг – справа рук злочинців. Викрадених дітей можуть експлуатувати у вуличній торгівлі, як домашню прислугу, в сільському господарстві, як танцівників, офіціантів, жебраків або задля надання сексуальних послуг. У зонах бойових дій їх використовують як носильників, слуг, посильних, шпигунів. Інколи цих дітей змушують здійснювати злочини проти своїх рідних, а також співвітчизників. Такі діти часто гинуть.

Аби максимально убезпечити свою дитину від викрадення, батьки намагаються донести до неї, що не можна сідати до чужих людей у машини, не можна говорити з незнайомцями, а тим більше йти з ними кудись. Ні в якому разі вони не повинні пускати чужих у квартиру, показувати, де живуть і що мають, розповідати, ким працюють їх батьки.

Проте ролик, опублікований днями у соціальній мережі Facebook, де показаний соціальний експеримент щодо усвідомлення дітьми небезпеки викрадення, дає зрозуміти, що наглядати за малечею треба постійно. І не має значення, як багато дитина чула про викрадення. На відео чоловік з собакою на руках наочно показав матерям, наскільки їх діти довірливі та незахищені перед загрозою викрадення, навіть знаючи про неї. При цьому першим питанням, яке герой ролика задавав матусям на дитмайданчиках, було про те, чи впевнені вони, що їхні діти не підуть з ним. Практично всі жінки відповіли, що абсолютно переконані у цьому. І тим більшим був їх шок від результату експерименту.

MAGNOLIA.ORG