Додай свій коментар

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні проект закону, який передбачає законодавче визначення поняття "наставник" над дітьми-сиротами і дітьми, позбавленими батьківського піклування.
 
За законопроект у першому читанні "Про внесення змін до закону України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" щодо наставництва над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування" (№4784) на засіданні у вівторок проголосував 231 народний депутат.
 
Згідно з пояснювальною запискою до законодавчої ініціативи, пропонується доповнити чинний закон статтею, яка визначає, що наставництво є добровільною безоплатною діяльністю людини з надання дитині-сироті, дитині, позбавленій батьківського піклування, яка проживає у закладі для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, індивідуальної підтримки та допомоги в підготовці до самостійного життя.
 
Законопроект визначає основні напрями підготовки зазначених категорій дітей до самостійного життя шляхом наставництва. Передбачається, що наставництво здійснюється згідно з договором про наставництво, що укладається між наставником та адміністрацією закладу для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
 
Крім того, законодавча ініціатива уточнює, що наставником дитини-сироти або позбавленої батьківського піклування дитини, яка проживає в закладі для дітей-сиріт, може бути повнолітня дієздатна особа, яка пройшла курс підготовки з питань виховання, соціальної адаптації дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, за відповідною програмою, затвердженою центральним органом влади.
 
Законопроект встановлює, що у разі порушення прав і законних інтересів дитини наставником він нестиме визначену документом відповідальність.

Джерело: Інтерфакс Україна