захист прав людини

Правозахисники розповіли як захистити себе від катувань. ВІДЕО

Катування. Від цього слова мороз по шкірі. Що ж таке катування і які воно має форми, а ще чи відрізняється від тортур. На всі ці запитання відповіли експерти Харківської правозахисної групи на тренінгу для журналістів «Магнолії-ТВ». 

ВГО "Магнолія" стала співзасновником коаліції "Проти катувань" в Україні. ВІДЕО

Проблема катувань кричуща, з нею потрібно боротися. Важливо не лише проводити моніторинги, але і ефективно захищати права людей та карати винних. Саме для цього дванадцять ведучих правозахисних організацій створили коаліцію «Проти катувань». Їх об’єднала спільна мета – побороти таке ганебне явище, як катування в Україні.  

Правозахисники «Української гельсінської групи» відзначили ювілей. ВІДЕО

40 років тому була створена Українська гельсінська група. Сьогодні уже нікого не здивуєш твердженням, що кожна людина має певні права і їх потрібно дотримуватись. Перші члени групи починали з нуля і без будь-яких засобів та підтримки відстоювали інтереси простих людей. У ті часи це було щось нове, і тодішня влада звісно була проти таких організацій.
 

Правозахисники перевірили чи виконується стратегія у сфері прав людей. ВІДЕО

Двадцять п’ятого серпня дві тисячі п’ятнадцятого року в Україні прийняли стратегію у сфері прав людини. А за кілька місяців визначились і з конкретним планом дій. Минув рік, настав час підбивати підсумки. Слово взяли правозахисники у тому числі і представники офісу уповноваженого верховної ради з прав людини. Вони презентували звіт за результатами моніторингу національної стратегії у сфері прав людини. 

Правозахисники розповідають, як компенсувати втрачене на Сході житло. ВІДЕО

Схід України для багатьох став регіоном втрат. Хтось втратив рідних, і це непоправно. А ще чимало людей втратили там житло. І це питання, питання власності, ще можна вирішити. Однак люди, які постраждали та повинні були отримати дієвий механізм захисту своїх прав, його досі не отримали. Так люди, нерухомість яких була знищена, програють судові процеси, їм відмовлять у позовах. Як змінити цю ситуацію, знають українські правозахисники.

В’язні хочуть вийти на свободу достроково. ВІДЕО

Засуджений до 5 років в’язниці Руслан Чалий хвилюється, що у нього може бути серйозне онкологічне захворювання і що у в’язниці йому не отримати належного лікування. Чоловік хоче, щоб його відпустили на волю раніше визначеного судом строку, адже лише так він зможе потурбуватися  про своє здоров’я: здати всі аналізи, пролікуватися. 

У Нацполіції запустили роботу Управління забезпечення прав людини. ВІДЕО

Другого вересня правозахисники та поліція об’єднали свої зусилля - створили управління забезпечення прав людини. Голова Національної поліції каже – ось реальні кроки роботи правоохоронних органів. А окремі випадки, як от події на Миколаївщині, коли правоохоронці вбили людину, не привід ставити хрест на новій поліції загалом. 

Правозахисники агітують за законопроект, щоб звільнити деяких засуджених. ВІДЕО

Така собі декомунізації в’язниць. Правозахисники вимагають повторного розгляду справ в’язнів, засуджених ще радянським кримінальним кодексом. Кажуть – вигадані сфабриковані справи, свідчення підставних людей, вибиті силою зізнання – це те на чому ґрунтувались судові вироки не дуже далекого минулого. Тепер потрібно дати людям  шанс довести свою невинуватість, а українській судовій системі довести свою справедливість. 

Аби зниклих без вісті було менше, треба змінити кілька законів – правозахиники

Проект закону "Про попередження зникнення людей та сприяння в розшуку безвісно зниклих осіб" від березня 2016 року має бути доопрацьованим.
Таку думку під час прес-конференції в Укрінформі висловив юрист громадської організації "Восток-SOS" Богдан Мельникович.

Людей утримують у «таємних» в’язницях СБУ. ВІДЕО

Правозахисники ще раз наголошують, що людей утримують в таємних в’язницях СБУ, хоча у самому відомстві навіть факт їхнього існування повністю заперечують.