ЮНІСЕФ

Ревізія школи-інтернату на Київщині: як змушені жити діти-сироти. ВІДЕО

Київщина. Село Великополовецьке. Тут розташована  школа-інтернат, в якій пройшла перевірка експертами офісу омбудсмена спільно та громадською спілкою «Українська мережа за права дитини» в рамках проекту з Міністерством соціальної політики та за підтримки ЮНІСЕФ. Попри те, що моніторинг інституційних закладів на Київщині проходить вже вдруге, у стінах цієї школи фахівці були перший раз. Перевіряли все – від документації до вбиралень. Процес фіксувала і наша знімальна група. Перше, що кинулось в очі – куточок, де розписано, які права має дитина.

Життя в інтернаті: експерти продовжать перевірку інституційних закладів України. ВІДЕО

Цьогоріч офіс Уповноваженої Верховної ради України з прав людини спільно з Міністерством соціальної політики та громадською спілкою «Українська мережа за права дитини» за підтримки ЮНІСЕФ провели ретельний моніторинг дотримання прав дитини у системі альтернативної опіки в п’яти регіонах України – Донецькій, Львівській, Харківській, Київській та Одеській. Тобто фахівці навідувались безпосередньо до тих закладів, де проживають діти-сироти. Результатами, м’яко кажучи, були шоковані.

На сході України від мін та обстрілів постраждали 517 дітей. ВІДЕО

Тисячі блакитних рюкзаків перед будівлею ООН. Якщо більш точно – то це 3758 шкільних портфелів, які швидше нагадують могили на кладовищі. Це інсталяція організації ЮНІСЕФ.

Детальніше у сюжеті.

Дотримання прав дитини в Україні, громадськість підготувала альтернативний звіт для ООН. ВІДЕО

Півроку плідної роботи та неабияких зусиль і от маємо результат. Результат масштабного проекту Української Мережі за права дитини, офісу Омбудсмена, міністерства соціальної політики за підтримки ЮНІСЕФ. Експерти підготували альтернативний державному звіт щодо дотримання прав дитини у системі альтернативної опіки… Мова про дітей, які з якихось причин були позбавлені батьківського піклування.

Детальніше у сюжеті.

«Українська мережа за права дитини» підбиває підсумки роботи масштабного проекту. ВІДЕО

Дотримання прав дитини у системі альтернативної опіки. Це вкрай болюча тема для України. Бо діти, які не мають своєї рідної сім’ї – залишаються найбільш вразливими.   Відтак, ще влітку дві тисячі вісімнадцятого року «Українська мережа за права дитини» спільно з офісом Омбудсмена, міністерством соціальної політики та за підтримки ЮНІСЕФ розпочали роботу над масштабним та дуже важливим проектом.

Детальніше у сюжеті.

У школі-інтернаті на Київщині дітей тримали в нелюдських умовах. ВІДЕО

«Українська мережа за права дитини» в рамках спільного проекту з ЮНІСЕФ розпочала моніторингові візити по регіонах України і перевіряє дотримання прав дитини у системі альтернативної опіки. Експерти вже виявили чимало порушень.

Детальніше у сюжеті. 

У Києві Офіс Омбудсмена провів тренінг, як перевіряти інтернатні заклади. ВІДЕО

Ще один крок до того, аби прав українських дітей, а насамперед уразливої групи – дітей-сиріт, дотримувались. Цей крок зробила «Українська мережа за права дитини». В рамках спільного проекту з ЮНІСЕФ, за підтримки офісу Омбудсмена та міністерства соціальної політики України пройшли тренінги для майбутніх моніторів. Тобто людей, які вже невдовзі будуть перевіряти інституційні заклади, перевіряти наскільки якісно там дотримуються прав дитини і чи дотримуються взагалі.

Детальніше у сюжеті. 

Ще три організації увійшли до «Української мережі за права дитини». ВІДЕО

Захистом прав дитини повинні опікуватись професіонали, люди які розуміються на проблематиці і знають, як вирішити те чи інше питання. Тож у рамках проекту «моніторинг дотримання прав дітей в системі альтернативної опіки» експерти мережі організували 5 міжрегіональних семінарів. Останній відбувся на Одещині… Семінари проводились саме для того, аби команда мережі за права дітей познайомилась з регіональними організаціями, вивчила їх досвід, поділилась своїми знаннями та залучила до своїх лав. Наразі мережа об’єднала вже 18 неурядових організацій. У планах – мати 20!

Громадські організації у сфері захисту прав дитини зі всієї України починають об’єднуватися. ВІДЕО

Першими обговорити порушення прав дитини в Україні зібрались представники неурядових організацій з Київської, Сумської, Вінницької, Чернігівської та Житомирської областей. Бо усвідомили – один в полі не воїн. Колективно куди простіше досягти потрібного результату. Вплинути на органи влади, внести зміни в діючі закони, розробити нові механізми роботи у сфері захисту прав дитини.

Більше у сюжеті.

Українська мережа за права дитини розпочинає новий проект за підтримки ЮНІСЕФ. ВІДЕО

2017-го року в Україні почалась реформа в системі інтернатних закладів. Держава змінила курс дій: замість того, щоб відбирати в неблагополучних сімей дітей і віддавати їх до інтернату, в Україні почали боротись за збереження таких сімей, допомагати дитині, в першу чергу подбавши про її батьків. І ця реформа – це спільна перемога членів Української мережі за права дітей. Але робота тільки розпочинається. Тож за сприяння світового лідера із захисту прав та інтересів дітей ЮНІСЕФ команда мережі розпочинає моніторинг дотримання прав дитини в системі альтернативної опіки.