ОРДЛО

В ООН занепокоєні ситуацією на лінії розмежування з ОРДЛО. ВІДЕО

В ООН хвилюються про дотримання прав тих, хто позапланово залишився по обидва боки лінії розмежування з ОРДЛО і Кримом, на час карантину. Координаторка ООН з гуманітарних питань, Оснат Лубрані, закликає українську владу систематизувати перевірку та видачу дозволів пропуску через блок-пости у виняткових випадках.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - https://missingchildren.org.ua/content/pidtrimati-sluzhbu-rozshuku-ditey

Детальніше у сюжеті.

В ОРДЛО не готові до епідемії COVID-19 - правозахисники. ВІДЕО

Українська влада не попіклувалася про здоров’я жителів самопроголошених ЛДНР в умовах карантину. Приблизно такий висновок зробили представники майже трьох десятків громадських організацій. Вони вважають, що рішення уряду щодо повної заборони перетину лінії розмежування у Донецькій та Луганській областях призводить до ризиків для життя та здоров’я наших громадян в окупації і суперечить політиці реінтеграції. Правозахисники звернулися до Ради національної безпеки та Кабміну з проханням переглянути та доповнити своє розпорядження.

Детальніше у сюжеті.

Засуджені з тюрм ОРДЛО просяться в українські в’язниці. ВІДЕО

Тортури, голод, відсутність медичного забезпечення, тяжка дармова праця і відчуття повного безправ’я - це реалії для ув’язнених, що відбувають покарання на окупованій частині Донбасу. І це близько 16 тисяч людей, котрі прагнуть повернутись в Україну, - такі цифри озвучили правозахисники, які досліджували становище ув’язнених в ОРДЛО

В ООН заявили – у квітні зросла кількість постраждалих цивільних на Донбасі. ВІДЕО

Війна на Сході України продовжує забирати життя мирних жителів. До того ж кількість жертв тільки зростає. Відтак, в ООН заявили – у квітні кількість постраждалих цивільних на Донбасі зросла на 142 відсотки. Фіона Фрейзер каже, не тільки у квітні кількість жертв серед цивільного населення зросла. У травні цифра збільшилась ще на 32 відсотки.

Подробиці у сюжеті.

В Україні мають карати за насильницькі зникнення. ВІДЕО

Близько трьох тисяч людей. Саме стільки за даними громадських активістів зникло без вісті за час збройного конфлікту на Сході України. Це лише ті дані, які вдалося зібрати із підконтрольних територій. Скільки ж аналогічних постраждалих чи навіть жертв було і є в ОРДЛО ніхто не знає. Фахівці Харківської правозахисної групи самостійно задокументували 80 випадків насильницького зникнення. Кажуть – в цілому внаслідок такого порушення потерпає значно більше цивільних, ніж військових.

Хто із ОРДЛО буде нести відповідальність за співпрацю із ворогом, а хто - ні. ВІДЕО

Як житиме Україна після повернення окупованих територій Донбасу та Криму? Шукати відповіді на це питання, вважають правозахисники, потрібно вже зараз. Аби і влада, і суспільство, зокрема жителі ОРДЛО, розуміли, на яке майбутнє можна сподіватися. Приміром, кого і як карати, і чи карати взагалі за те ж отримання російського паспорта, за допомогу сепаратистам, які дії можна розцінювати як колабораціонізм.

В’язні, які утримуються в місцях несвободи в ОРДЛО, потерпають від тортур та знущань. ВІДЕО

Правозахисники називають їх невидимими жертвами війни. В’язнів, які відбувають покарання на окупованій території Донбасу. З 2014-го року в тамтешніх тюрмах залишилось більше 16 тисяч засуджених. І лише 186 з них вдалося перевести на підконтрольну Україні територію.

Подробиці у сюжеті. 

Рада дозволила дітям-сиротам з ОРДЛО ставати на квартирну чергу. ВІДЕО

Діти-сироти, які виїхали з тимчасово окупованих територій, отримуватимуть житло позачергово. Верховна Рада проголосувала за законопроект щодо захисту житлових прав внутрішньо переміщених дітей-сиріт та дітей, які позбавлені батьківського піклування. Однією з головних змін є те, що переселенці зможуть ставати на квартирну чергу за місцем реєстрації. 

Правозахисники хочуть створити реєстр засуджених, які вимушено відбувають покарання в ОРДЛО. ВІДЕО

З початку війни на Донбасі, засуджених з тридцяти колоній покинули на непідконтрольних Україні територіях. Нині близько 10 тисяч людей продовжують відбувати покарання у так званих «ЛДНР». Всі ці люди отримали вироки іменем України, однак, через війну повернутися на мирну територію України не можуть. Подробиці у сюжеті.