новини

За останні місяці поліція викрила одразу кілька псевдо реабілітаційних центрів. ВІДЕО

СБУ майже щомісяця викриває центри де займаються псевдо лікуванням залежних людей але їх не стає менше. Організатори псевдозакладів зовсім не бояться. Оголошення про цілителів можна побачити будь де: на зупинках, в транспорті, в інтернет мережі.

Детальніше у сюжеті. 

Правозахисники перевірили одеську колонію з якої тікали в’язні. ВІДЕО

Втеча трьох засуджених з одеської виправної колонії №51 в липні цього року привернула увагу й правозахисників. Саме туди після надзвичайної події вони направились з черговим моніторинговим візитом.

Більше у сюжеті.

В Одеській виправній колонії побували правозахисники. ВІДЕО

В Одеській виправній колонії №14 відбувають покарання саме рецидивісти. За словами адміністрації, в колонії сидять люди, які на своєму рахунку мають від двох до 12 так званих ходок. Перевиховати цих людей вже не так просто, втім можна – переконують фахівці. Щоправда треба докладати чимало зусиль.

Більше у сюжеті.

У пологових будинках катують українок. ВІДЕО

В стінах лікарняних закладів такі собі катування виражаються у намаганнях змусити породіллю робити щось у незручний момент. Наприклад, підписувати документи в той час, коли у жінки в повному розпалі перейми. Але бувають і гірші випадки….  

Більше у сюжеті.

Статус біженця – чому в Україні його отримують одиниці. ВІДЕО

Нещодавно Управління верховного комісара ООН у справах мігрантів у своєму звіті представило шокуючі факти. За даними організації зараз у світі налічується 68,5 мільйонів біженців. Це новий рекорд. Фахівці пояснюють - сплеск людей, які змушені через ту чи іншу небезпеку кинути рідну домівку, відбувся через загострення конфліктів та війн у низці держав. Збільшення кількості біженців не оминуло і нашу країну. За 2017 рік Державна міграційна служба надала саме такий статус лише 21 людині. Понад двом сотням прохачів було відмовлено.

Батькам можуть заборонити лишати дитину з інвалідністю в пологовому будинку. ВІДЕО

Часто звістка про інвалідність чи інакшість немовляти застає батьків зненацька. І тоді вони постають перед вибором – незважаючи ні на що, присвятити себе цьому маляті чи віддати його на опіку державі, тобто відмовитись від нього. Відповідна норма навіть закріплена у Сімейному кодексі України. Проте зараз таке право вибору у батьків хочуть забрати. Перед своєю відпусткою депутати на Комітеті Верховної Ради з питань сім’ї, молодіжної політики та туризму розглянули законопроект щодо вдосконалення соціального захисту дітей.

В ООН заявили – у квітні зросла кількість постраждалих цивільних на Донбасі. ВІДЕО

Війна на Сході України продовжує забирати життя мирних жителів. До того ж кількість жертв тільки зростає. Відтак, в ООН заявили – у квітні кількість постраждалих цивільних на Донбасі зросла на 142 відсотки. Фіона Фрейзер каже, не тільки у квітні кількість жертв серед цивільного населення зросла. У травні цифра збільшилась ще на 32 відсотки.

Подробиці у сюжеті.

Експерти назвали інформаційною атакою розповсюдження слів Лінчевського про онкохворих. ВІДЕО

Вони всі помруть. Що насправді говорив заступник виконуючої обов’язки міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський про лікування онкохворих? Навколо його слів в Україні розгорівся серйозний скандал. Але що ж насправді мав на увазі Олександр Лінчевський і як проінтерпретували його слова журналісти? Та головне, чи можна це назвати спланованою інформаційною атакою?

Подробиці у сюжеті.

В Україні мають карати за насильницькі зникнення. ВІДЕО

Близько трьох тисяч людей. Саме стільки за даними громадських активістів зникло без вісті за час збройного конфлікту на Сході України. Це лише ті дані, які вдалося зібрати із підконтрольних територій. Скільки ж аналогічних постраждалих чи навіть жертв було і є в ОРДЛО ніхто не знає. Фахівці Харківської правозахисної групи самостійно задокументували 80 випадків насильницького зникнення. Кажуть – в цілому внаслідок такого порушення потерпає значно більше цивільних, ніж військових.

Українці відкидають все більше стереотипів про людей з інвалідністю. ВІДЕО

Після революції гідності мільйони українців впевнено повернулися у бік європейських цінностей і впевнено крокують цим шляхом. У людей зникають стереотипи, і змінюється саме ставлення до тих хто поруч з тобою – людей з інвалідністю. Про конкретні історії, які підтверджують це, дивіться у сюжеті.