крим

У Криму продовжують утискати права кримських татар – правозахисники. ВІДЕО

На початку грудня Бахчисарайський районний суд оштрафував на 1000 рублів Венеру Мустафаєву, мати арештованого правозахисника Серверва Мустафаєва. За її одиночний пікет на підтримку свого сина, напередодні винесення вироку у його справі, у вересні місяці цього року. Адвокатка ж іншого незаконно арештованого - Раїма Айвазова наголошує – це лише початок. За її словами, влада РФ планує змусити людей мовчати усіма можливими способами.

У Криму заарештовують дорослих, а дітей готують до війни: експерти. ВІДЕО

У Меджілісі порахували, з початку цього року росіяни здійснили 40 незаконних обшуків, 25-ть з них у будинках кримських татар. Під час їх проведення окупанти  ще й грубо порушували права людей на життя, свободу, безпеку і особисту недоторканність. Але найбільший цинізм, кажуть фахівці, окупант продемонстрував, коли почав не лише порушувати права дорослих, а й маленьких жителів Криму. Мова про так звану мілітаризацію дітей, підготовку їх до війни, а в подальшому - вступу до збройних сил Росії.

Правозахисники вимагають пояснити владу, чому закрили кордони з Кримом. ВІДЕО

Правозахисники виступили проти перекриття кордонів з анексованим Кримом та вимагають, аби уряд пояснив свої дії. Йдеться про рішення Кабміну, яке ухвалили 8 серпня про тимчасові обмеження перетину пунктів пропуску з тимчасово окупованим півостровом. Згідно з ним до 30 серпня в’їхати з України на півострів зможуть лише люди з кримською пропискою, а виїхати – лише ті хто зареєстрований на підконтрольній території. Урядовці пояснюють, що так стримують поширення коронавірусу.

Десятки активістів були викрадені в анексованому Криму, з них 6 – мертві. ВІДЕО

Решат Аметов, Тимур Шаймарданов, Сейран Зінедінов, Валерій Ващук, Іслям Джеппаров та багато інших… Всі вони активісти. Хтось виступав проти анексії Криму, хтось був учасником Майдану в Києві і також відстоював права кримських татар… І всіх їх за однаковим сценарієм викрали.

Детальніше у сюжеті.

У Криму та на Донбасі окупанти придушують релігійні організації - Правозахисники. ВІДЕО

У 2019 році кількість обшуків у будинках кримських татар зросла вдвічі. В порівнянні з таким же періодом в 2018 про це заявили у Кримськотатарському Ресурсному Центрі. З початку року їх вже нарахували 36.  Формальними приводами для обшуків є звинувачення у участі в незаконних збройних формуваннях. Також за звинуваченнями в причетності до заборонених в Росії релігійних організацій.

Детальніше у сюжеті.

Доповідь Міжнародної місії з прав людини, щодо Криму. ВІДЕО

У вересні цього року представники з трьох країн відвідали Крим з ціллю розібратися в тому, що відбувається між окупаційною владою та кримськими татарами. Підтвердилося, що права коренних жителів півострову жорстоко утискаються та за ними, фактично, йде полювання.

Детальніше у сюжеті. 

У Криму і на Донбасі адвокатів переслідує окупаційна влада. ВІДЕО

Шокуюча ситуація, однак мало того, що окупаційна влада порушує права людей так захищати їх стає дуже важко, адже самі адвокати стають жертвами переслідувань, погроз та навіть, підозрюють правозахисники вбивств.

Детальніше у сюжеті. 

Абітурієнти з Криму та Донбасу отримали квоти в кращих університетах України. ВІДЕО

Без результатів ЗНО, атестата та навіть без паспорта абітурієнти з окупованих територій Донбасу і Криму можуть вступати до вищих навчальних закладів на мирній Україні. І аж до 28 вересня!

Більше у сюжеті.

Почалась нова хвиля політичних арештів в анексованому Криму. ВІДЕО

Тільки за останні кілька тижнів окупаційні правоохоронні органи затримали кількох кримськотатарських активістів. 21 травня російські силовики в балаклавах прийшли до будинків Сервера Мустафаєва та Едема Смаїлова. Чоловіки – координатори організації Кримська солідарність, що стежить за дотриманням прав людини в Криму. На подвір'я Мустафаєва працівники ФСБ загнали автозак, а в будинку Смаїлова російські силовики заблокували трьох його дітей і не пускали до них маму. Затриманих без усіляких пояснень забрали та вивезли з власних помешкань.

Подробиці у сюжеті: 

У Криму прокуратура перевіряє активістів через вишиванку. ВІДЕО

Минуло чотири роки. Але 26 лютого запам’ятається назавжди. Ця дата увійшла в історію як День опору Криму російській окупації. Відтоді нічого не змінилося. Тривожні новини з анексованого Криму не припиняють надходити і дотепер. Так, стало відомо, що правоохоронці окупованого Криму перевіряють бібліотеку та культурний центр, через те, що люди там вишивали!

Подробиці у сюжеті.