інтернат

Ні інтернатам: фахівці з захисту прав дитини вимагають владу скасувати рішення Уряду. ВІДЕО

Правозахисники з захисту прав дитини звертаються до влади України із відкритим листом щодо скасування рішення прем’єр міністра. Школи-інтернати та навчально-реабілітаційні центри. Їхнє існування влада хоче залишити і надалі, і це не зважаючи на те, що держава та громадськість взяли курс на деінституалізацію – тобто дати дітям можливість зростати у колі родини, а не в стінах інтернату.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - https://missingchildren.org.ua/content/pidtrimati-sluzhbu-rozshuku-ditey

Діти, які повернулись з інтернатів у родини, отримають допомогу. ВІДЕО

Як воно - жити після інтернату. Епідемія коронавірусу змусила 42 тисячі дітей з інтернатів повернутись у родини. Адже інтернати як освітні заклади через карантинні заходи потрібно було зачинити. Трапилось це у квітні. Тоді всі правозахисники та фахівці із прав дитини почали активно піднімати це питання. Бо дітей повернули у неперевірені родини… А тому громадськість, ЮНІСЕФ та мінсоц політики домовились разом допомогти таким сім’ям.

Підписаний закон про соціальні послуги може не запрацювати - експерти. ВІДЕО

Діти в інтернатах та їх батьки з наступного року зможуть отримувати якісні соціальні послуги. Принаймні це обіцяють у Міністерстві соціальної політики України.

Детальніше у сюжеті.

Ревізія школи-інтернату на Київщині: як змушені жити діти-сироти. ВІДЕО

Київщина. Село Великополовецьке. Тут розташована  школа-інтернат, в якій пройшла перевірка експертами офісу омбудсмена спільно та громадською спілкою «Українська мережа за права дитини» в рамках проекту з Міністерством соціальної політики та за підтримки ЮНІСЕФ. Попри те, що моніторинг інституційних закладів на Київщині проходить вже вдруге, у стінах цієї школи фахівці були перший раз. Перевіряли все – від документації до вбиралень. Процес фіксувала і наша знімальна група. Перше, що кинулось в очі – куточок, де розписано, які права має дитина.

У школі-інтернаті на Київщині дітей тримали в нелюдських умовах. ВІДЕО

«Українська мережа за права дитини» в рамках спільного проекту з ЮНІСЕФ розпочала моніторингові візити по регіонах України і перевіряє дотримання прав дитини у системі альтернативної опіки. Експерти вже виявили чимало порушень.

Детальніше у сюжеті. 

Б’ють людей і змушують працювати в психоневрологічному інтернаті на Чернігівщині.ВІДЕО

Працівники Національного превентивного механізму навідались до Червоненського психоневрологічний інтернат негайно, адже його утриманцям самим за себе постояти складно.

Детальніше у сюжеті. 

Жителі села на Житомирщині бояться пацієнтів психоневрологічного інтернату. ВІДЕО

Житомирська область. Село Довбиш. Заґратовані вікна в одному з корпусів психоневрологічного інтернату. Місяцями, а то і роками людей не випускали навіть на прогулянку. Тепер же закритий корпус, за рішенням прокуратури, відкрили. А у селі, тим часом, розгорівся справжній скандал. Подробиці у сюжеті.

Громадські організації у сфері захисту прав дитини зі всієї України починають об’єднуватися. ВІДЕО

Першими обговорити порушення прав дитини в Україні зібрались представники неурядових організацій з Київської, Сумської, Вінницької, Чернігівської та Житомирської областей. Бо усвідомили – один в полі не воїн. Колективно куди простіше досягти потрібного результату. Вплинути на органи влади, внести зміни в діючі закони, розробити нові механізми роботи у сфері захисту прав дитини.

Більше у сюжеті.

Українська мережа за права дитини розпочинає новий проект за підтримки ЮНІСЕФ. ВІДЕО

2017-го року в Україні почалась реформа в системі інтернатних закладів. Держава змінила курс дій: замість того, щоб відбирати в неблагополучних сімей дітей і віддавати їх до інтернату, в Україні почали боротись за збереження таких сімей, допомагати дитині, в першу чергу подбавши про її батьків. І ця реформа – це спільна перемога членів Української мережі за права дітей. Але робота тільки розпочинається. Тож за сприяння світового лідера із захисту прав та інтересів дітей ЮНІСЕФ команда мережі розпочинає моніторинг дотримання прав дитини в системі альтернативної опіки.

В Україні з’явиться близько 100 патронатних родин до кінця року. ВІДЕО

Відеосюжет присвячено українським патронатним сім'ям, які роблять все, щоб діти не знали і не бачили страшного інтернатного життя...

Як отримати таку благородну роботу - можна дізнатись за номером "гарячої лінії" 0-800-50-40-42 (безкоштовно, з понеділка по п'ятницю з 10.00 до 18.00).

Більше у сюжеті.