Викрадення: все більше дітей з України незаконно вивозять за кордон
Останнім часом збільшилась кількість випадків викрадення дітей та вивезення їх за кордон. Про це повідомлять у Службі розшуку дітей ВГО «Магнолія». Тож, хто і чому викрадає українських дітей?
З практики спеціалістів Служби розшуку дітей, більшість випадків викрадення маленьких дітей пов’язані з сімейними конфліктами: розлученням батьків та бажанням одного з них незаконно утримувати біля себе дитину. Особливо гостро така проблема може проявитись у міжнаціональних шлюбах.
Для прикладу, з різницею в місяць в Україні було зареєстровано два дуже схожих випадки викрадення дітей. У Броварах двоє чоловіків вихопили п`ятирічного Адама із рук бабусі у під`їзді, коли жінка з хлопчиком поспішали до дитячого садка. Через місяць у Волинській області півторарічного Бен Хамуда Імед Едіна викрали двоє невідомих чоловіків, жорстоко побивши бабусю. У обох випадках у викраденнях підозрюють батьків хлопців, які проживають у східних країнах та розлучені зі своїми жінками-українками.
За словами юристів, навіть якщо відома точна адреса викрадачів – цим не зарадиш. Так, наприклад, практично з усіма східними країнами Україна не має договорів про правову допомогу щодо співпраці у сімейних справах. Щойно дитина опиниться на території східної країни, вона – «втрачена». Принаймні, до свого повноліття.
Відмітимо, що у зв’язку з воєнними конфліктами на сході України, збільшилась кількість незаконних вивезень дітей у Росію, при чому до викрадень часто причетні родичі дітей.
Якщо батьки постали перед безпосередньою загрозою викрадення дитини та вивезення її за кордон без їх супроводу та згоди, то доречним буде своєчасне звернення до органів внутрішніх справ. Ні в якому разі не залишайте дитину без нагляду, або під наглядом беззахисних бабусь. Не наражайте дитину і себе на небезпеку – намагайтесь гуляти у людних місцях у світлу пору доби. Залишаючи дитину у школі чи дитсадку, повідомте вчителів, щоб нікому не передавали дитину, окрім визначених вами осіб. Діти не мають страждати від конфліктів дорослих – спробуйте знайти спільне рішення з родичами, можливо це і допоможе попередити викрадення.
У випадках, коли викрадення вже сталось – негайно телефонуйте до поліції та Служби розшуку дітей за телефоном 116 000! Усі дзвінки з мобільних – безкоштовні.
Додай свій коментар