Верховна Рада ухвалила закон щодо встановлення факту народження на тимчасово окупованій території України

Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України щодо встановлення факту народження або смерті на тимчасово окупованій території України"

Законодавчим актом визначаються особливості провадження у справах про встановлення факту народження або смерті фізичної особи на тимчасово окупованій території України.

Новий документ має на меті спростити процедуру реєстрації дітей, які народилися на території, що нині не контролюється українською владою.

"Заява про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути подана батьками, родичами, їхніми представниками або іншими законними представниками дитини до будь-якого суду за межами такої території України незалежно від місця проживання заявника.

Справи про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, розглядаються невідкладно з моменту надходження відповідної заяви до суду.

Копія судового рішення видається особам, які брали участь у справі, негайно після проголошення такого рішення або невідкладно надсилається судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для державної реєстрації народження або смерті особи", - йдеться в документі.

Законопроект зареєстровано за №3171.

ВГО "МАГНОЛІЯ"

Додай свій коментар