В Рівненській області майже всі діти-сироти виховуються в сім’ях

Подружжя Галини та Ярослава Заморських з міста Рівне мають троє власних дітей. Ще п'ятьох взяли на виховання, створивши будинок сімейного типу. Всі діти на рівних правах.

«П’ятирічний Олексій – наймолодший хлопчик, якого Галина та Ярослав взяли під опіку. Біологічний батько приділяв дитині не достатньо уваги, навіть іграшок у хлопчика не було. Зараз же Олексій Олексійович, як він сам себе називає, має все необхідне» - йдеться в сюжеті телеканалу «Рівне-1».

«Ми маємо майже 95% дітей (дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – ред.), влаштованих до сімейних форм виховання», - каже Тетяна Бурка, головний спеціаліст у справах усиновлення ССД Рівненської області.

Беручи виховувати дітей, потрібно бути готовим відповідати за малечу, навіть у складних ситуаціях. Про це родина Заморських добре знає, бо ж іще один їх прийомний син Михайло потребував операції на серці, яку вже провели. Поки хлопчик та іще один вихованець Заморських у санаторії, вдома панує незвична для родини тиша.

Щоб взяти дитину під опіку чи у дитячий будинок сімейного типу, потрібно зібрати чималу кількість документів, бути готовими до приїзду в дім соціальних служб, які перевірятимуть умови проживання дитини. Далі – спеціальний облік і пошук для усиновлення, який може тривати роками.

З 2006 року опікуни отримують державну допомогу на утримання прийомних дітей. Це 2 прожиткових мінімуми щомісяця та ще 30% цієї суми, як винагорода за їхнє бажання. Усиновлювачам виділяють 42 тис. гривень разової допомоги.

Загалом, в Рівненській області майже сотня дітей, які потребують усиновлення або опіки. Більшість з них вже виховуються під опікою, у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу.

В самому місті Рівне 8 дітей мешкають в інтернат них закладах. Здебільшого – це дітки, які мають проблеми зі здоров'ям.
 
MAGNOLIA.ORG
за інформацією телеканал: Рівне-1

Додай свій коментар