У Києві відбулась Міжнародна науково-практична конференція "На порозі самостійного життя"

Як свідчать результати опитувань - 98% дітей, які виходять з – під опіки, з наближенням останнього дзвоника відчувають підвищений рівень занепокоєння і страх перед невідомістю.
 

Про це йшлося на Міжнародній науково - практичній конференції «На порозі самостійного життя: підтримка молоді, що виходить з під опіки», яку 29-30 вересня було проведено МБО БФ «СОС Дитячі Містечка Україна», - повідомляє прес-служба благодійного фонду.
 

"Всі діти на порозі самостійного життя стикаються з викликами: вибір професії, пошук роботи і автономного місця проживання, адаптація до нових умов, самостійне управління фінансами і життям в цілому. Для молоді з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування - цей період є в рази складнішим тому, що вони виявляються не готовими до цих викликів, в тому числі, і в силу пережитих травматичних подій. Стикаючись з проблемами, пов'язаними з отриманням житла, пошуком роботи, організацією побуту, відсутністю навичок організації свого життя, отримання медичної допомоги та ін. вони, найчастіше, залишаються без підтримки і не уявляють, кому вони могли б довіряти і на кого розраховувати." - Підкреслив національний директор Фонду Андрій Чуприков.

 

«Наявність житла і роботи не вирішує проблему адаптації та соціалізації випускника. Проблеми в більшій мірі пов'язані з формуванням життєвих навичок, - розповідає професор соціальної педагогіки Клер Кемерон. - Дослідження в 5 країнах (Австрія, Хорватія, Румунія, Норвегія та Німеччина) підтверджують це. В Австрії, для порівняння, тільки 2% випускників прийомних сімей отримують вищу освіту, 70% здобувають професійно-технічну освіту, 28% не можуть працевлаштуватися».

Випускниця ДБСТ СОС ДД Вікторія Лозівська розповіла про важливість молодіжної програми: «Завдяки молодіжній програмі більшість учасників побороли свої страхи, такі як: спілкування з однолітками і дорослими, страх проявити себе як особистість. Також, молодіжна програма допомагає мені боротися із залежністю від думки інших людей, з недовірою до себе, заниженою самооцінкою, а також з пасивною участю в житті».

Як сказала представниця регіонального  офісу країн східної Європи і Балтії Рузудан Чхеїдзе: «Важливо починати підготовку до  самостійного життя не тоді коли молодь вже виходить з-під опіки  а значно раніше. Індивідуальна та довготривала підтримка від людей. Яким довіряє молодь, надзвичайно важлива. Підготовка має бути комплексною та складатися не лише з профорієнтації та пошуку житла, а й підтримки довготривалих емоційних стосунків з дорослими.»

Міжнародна конференція стала довгоочікуваною подією для фахівців, що працюють з молоддю, яка виходить з-під опіки. Спікери і гості конференції зазначали у своїх виступах важливість теми, що підіймалась, а обмін досвідом  дав змогу  отримати нові знання та практичні форми і методи підготовки молоді до самостійного життя. Результатом конференції стануть пропозиції для Міністерства соціальної політики, які вже розміщені на сайті МБО БФ «СОС Дитячі містечка».

Будемо раді, якщо ви долучитесь до обговорення рекомендацій. Ваші доповнення та побажання до вищезазначених пропозицій будь ласка, направляйте на електронну скриньку Olena.Andrukhovych@sos-ukraine.org до 15 жовтня 2016 року. 

 

Джерело: СОС Дитячі містечка України

Додай свій коментар