Тенденції щодо стану дотримання прав дітей в Україні

У житті треба за все боротися, а коли говоримо про дотримання прав дитини - тим більше. В Україні зараз багато дітей, які втратили батьківське піклування, можливість зростати у турботливій сім’ї, тому потребують підтримки задля щасливого майбутнього життя. Та держава не завжди може забезпечити підтримку, тому на допомогу приходять благодійні організації, громадські активісти та просто небайдужі люди. Наприклад, нещодавно Міжнародна благодійна організація «Сос дитяче містечко» за прикладом Фінляндії провела ґрунтовний аналіз з дотримання прав дітей в Україні. Про це розповідали журналістам «Магнолія-ТВ».
 
Андрій Чупріков, Національний директор БФ «СОС Дитяче Містечко» Україна, розповів: «Ми проводимо такі дослідження кожні чотири роки. Для нас це важливо щоб зрозуміти яка склалась ситуація по правам дітей в Україні. Порівняно з іншими роками простежується як позитивна так і негативна тенденція. З позитиву те, що кількість дітей-сиріт, які знаходяться в інтернатних закладах, зменшилась. Також збільшились сімейні форми виховання. Є безумовно негативні тенденції – це збільшення сімей, які знаходяться в складних життєвих ситуаціях. Це діти, які постраждали внаслідок конфлікту на Донбасі».
 
Дослідження організація «СОС Дитяче містечко» провела у чотирьох областях України - Тернопільській, Черкаській, Миколаївській та Київській. Всього опитали 100 дітей різних вікових категорій, з них щонайменше чверть малюки з інтернатів.
 
Надія Комарова, Керівник відділу Державного інституту сімейної та молодіжної політики, додала: «Ми протестували чотири основні комплекси – це самопоміч, соціалізація, здоров`я, розвиток і порівняли дані дітей, які перебувають під опікою з дітьми рідними та дітьми з інтернатів».
 
Результати аналізу презентували на круглому столі. До обговорення долучились: міжнародні партнери, громадські активісти, а також представники державного сектору.
 
 «Для мене найгострішим викликом було розуміння того, що, на думку тих то проводив дослідження, прийомна сім’я має більш привабливий характер ніж дитячий будинок сімейного типу», - відмітив Олександр Вовк, заступник директора Департаменту захисту прав дітей Міністерства соціальної політики.
 
Ми часто не замислюємося, хто є поряд з сім’єю, коли стаються певні негаразди? Де спеціалісти, які можуть допомоги родині? В деяких випадках звичайна підтримка та добре слово можуть створити диво.
 
Галина Постолюк, Директор представництва БО «Надія та житло для дітей України», так прокоментувала результати засідання круглого столу: «Сьогодні було зосередження дискусії в основному на тих дітях, які є в інтернатах, діти, які потребують влаштування. Наводилися певні цифри. Але, знову ж таки, поза увагою залишився аспект належної професійної допомоги. Розвиваючи щось нове ми повинні запроваджувати професійну систему підтримки спеціалістів».
Фахівці кажуть, головні причини, через які виникають проблеми з дотриманням прав дітей в Україні – це бідність населення та неоголошена війна на Сході України. Ініціатори дослідження пропонують діяти вже зараз. Кажуть про необхідність розвивати сімейні форми  виховання, працювати з сім’ями, які опинились у скрутних життєвих обставинах, щоб врятувати сім’ю і не допустити дитячої бездоглядності.  
 
MAGNOLIA.ORG
 

Додай свій коментар