Примусове жебрацтво – найпоширеніша форма експлуатації дітей в Україні

діти жебракують

У 2015 році українське представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) зареєструвало десять випадків торгівлі дітьми. Як повідомила Ганна Антонова, координатор програми МОМ, в основному це було примусове жебрацтво і невеликі відсотки сексуальної експлуатації і примусової праці.
 
А от на дитячу гарячу лінію організації «Ла Страда – Україна» протягом 2015 року зателефонувало більш ніж 38 тисяч осіб, з них понад тисячу звернень стосувалися трудової та сексуальної експлуатації неповнолітніх. Про це розповіла координатор гарячої лінії Альона Кривуляк. Вона роз`яснила, що найчастіше телефонні звернення надходили від дітей, які живуть у родинах у складних життєвих обставинах (алко- або наркозалежність батьків, малозабезпеченість), а також від близьких дорослих таких дітей. А ще телефонували дорослі, які бачили, що дитина десь жебракує.
 
З почтаку цього року, за словами Альони Кривуляк, на гарячу лінію організації «Ла Страда – Україна» отримано більше п’ятисот звернень стосовно торгівлі людьми. Зросла кількість звернень від дітей щодо цього питання. «Це означає, що діти більше знають про свої права», - додає експерт.
 
Наприкінці лютого цього року уряд затвердив державну соціальну програму протидії торгівлі людьми до 2020 року, метою якої є налагодження зв’язків між різними державними установами для допомоги жертвам торгівлі людьми. Представники Пенітенціарної служби та Мінсоцполітики після презентації дослідження МОМ заявили про готовність проведення інформаційних та просвітницьких кампаній проти торгівлі людьми у підпорядкованих їм установах.

MAGNOLIA.ORG
 
За інформацією Радіо Свобода

Додай свій коментар