Перша група поліцейських новоствореного Управління захисту прав людини закінчила підготовку

Глава Національної поліції України Хатія Деканоідзе вручила сертифікати першій групі поліцейських, які пройшли тренінг з підвищення кваліфікації у сфері захисту прав людини.
 
Як повідомили у прес-службі Нацполіції, під час вручення Деканоідзе підкреслила, що чекає від цих працівників поліції, аби вони виправдали очікування звичайних людей щодо захисту їх прав у системі поліції.
 
У заході також взяли участь заступник Голови Національної поліції України Костянтин Бушуєв, заступник Міністра юстиції України Гія Гецадзе, заступник керівника Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Олена Смірнова, керівники міжнародних проектів у сфері захисту прав людини.
 
Деканоідзе зазначила, що коли йдеться про правоохоронну систему, слід розуміти, наскільки важливими є права людини для самих правоохоронців.
 
"Це – цінність, яку особисто я – і я впевнена, що всі тут присутні люди – дуже сильно поважають. Адже якщо поліцейський – патрульний, слідчий, кожна людина, яка працює у великому організмі, що називається Національна поліція – якщо вони не розуміють, чому ми повинні захищати права людини – у нас нічого не вийде", – підкреслила Деканоідзе.
 
З цією метою кілька місяців тому в системі Нацполіції було створене Управління захисту прав людини (УЗПЛ). Цей підрозділ тісно співпрацюватиме з Міністерством юстиції України і міжнародними експертами. Крім того, працівники УЗПЛ займатимуться моніторингом дотримання прав людини в установах поліції, зокрема – в ізоляторах тимчасового тримання.
 
Деканоідзе висловила подяку за підтримку іноземним партнерам, а також Міністерству юстиції, з яким Національна поліція тісно співпрацює у сфері надання юридичної допомоги громадянам. Крім того, глава Нацполіції зазначила, що безпека України є не лише її внутрішнім питанням, а й питанням безпеки всієї Європи. Тож потрібно, щоб Україна розвивалася і стала сильною державою у європейській родині.
 
"Я впевнена, що ціла команда, яка займатиметься правами людини в Національній поліції, працюватиме абсолютно по-новому. Вони працюватимуть так, щоб виправдати не сподівання своїх начальників, а щоб виправдати сподівання звичайних людей", – підкреслила Деканоідзе.

Джерело: Центр інформації про права людини

Додай свій коментар