Що потрібно для реформування інтернатних закладів в Україні розповідають експерти

Микола Кулеба, Уповноважений Президента з прав дитини, на своїй сторінці у фейсбуці ділиться висновками, до яких дійшли експерти з приводу деінституалізації в Україні:
 
«Формуємо спільне бачення реформування інтернатних закладів. Більше 40 експертів: представники міністерств, громадських організацій, окремих закладів та служб у справах дітей, народні депутати, міжнародні експерти, батьки-усиновлювачі, вихованці інтернатів. Працювали в 4-х групах, щоб дати відповіді на запитання: якими мають бути функції держави, суспільства, громади та неурядових організацій для забезпечення виховання дітей у сім’ях, а не в інституціях. Прописую основне з озвученого, але наголошую – це інформація для подальшої роботи та обговорення. Маєте свої пропозиції та думки – надсилайте у повідомленнях та коментарях.
 
Дитина має бути у цетрі рішень та дій держави, суспільства, громади і неурядових організацій!!!
 
Держава
вироблення державної політики, орієнтованої на підтримку сім’ї з дитиною; створення ефективної системи захисту дітей; розподіл повноважень по забезпеченню прав дітей між державою та надавачами послуг; професійна підтримка (підготовка кадрів).
 
Громадські організації
участь громадських організацій у розробці державної політики; моніторинг діяльності державних органів влади; можливість надання соціальних послуг населенню; формування суспільної думки щодо ролі сім’ї, пріоритетності виховання дитини в сім’ї; виявлення проблем і потреб суспільства; розробка та реалізація інноваційних моделей роботи з сім’ями.
 
Суспільство
визнання що дитина є не об'єктом, а носієм прав; підвищення рівня поінформованості щодо реалій інтернатного виховання; посилення ролі сім'ї в суспільстві; формування сімейних цінностей; подолання стереотипів щодо сирітства, інвалідності та сімей, які опинились в СЖО; можливість суспільства впливати на владу щодо необхідності реформи системи; участь суспільства у прийнятті рішень та реалізації реформ
 
Громада:
створення в громаді сімейно-орієнтованого середовища; посилення відповідальності громади за дитину та сім’ю; створення та розвиток послуг підтримки батьків (школа майбутніх батьків, сімейний патронат, сімейні клуби, сімейні форми)».
 

Додай свій коментар