патронатні вихователі

В Україні наново вчитимуть працівників служби у справах дітей. ВІДЕО

Президент України Петро Порошенко видав такий довгоочікуваний Указ. Він посилює захист прав дітей-сиріт і дітей, які позбавлені батьківського піклування. Серед багатьох доручень Президента - підвищення фаховості працівників cлужб у справах дітей. Більше дивіться у сюжеті.

Президент підписав Указ щодо захисту прав дітей-сиріт в Україні. ВІДЕО

В Україні посилили захист прав дітей-сиріт. Президент України Петро Порошенко підписав такий довгоочікуваний Указ про першочергові заходи для захисту прав дітей-сиріт і дітей, які залишилися без батьківського піклування. Окремий акцент у своєму Указі Президент зробив на створенні патронатних сімей.

Більше дивіться у сюжеті.  

У Донецькій області шукають патронатні родини

Патронатна родина є альтернативою дитячому будинку та інтернатам.
 
До патронатної родини може потрапити дитина, батьки якої потрапили у складні життєві обставини, аби дати батькам час вирішити проблемне питання не позбавляючи їх батьківських прав.
 
Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя встановлюється органом опіки та піклування. Загальний термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати шість місяців.
 

В Україні патронатні вихователі допомогли вже 100 дітям. ВІДЕО

За 7 років сімейний патронат в Україні допоміг уже сотні дітлахів не потрапити до інтернатів. 32 дитини повернулися до рідних біологічних батьків. Стільки ж  усиновили. Більше дивіться у сюжеті.  

В Україні скоро зникнуть інтернати. Уряд затвердив історичну постанову. ВІДЕО

Кабінет Міністрів дав «зелене світло» патронату. У державному бюджеті на 2017 рік передбачили кошти на нові патронатні сім`ї. За рік їх мають створити понад 150 по всій Україні. Надати тимчасовий догляд планують більш ніж 300 дітям.  

Патронатних вихователів навчатимуть професійні тренери. ВІДЕО

Патронатна, тобто тимчасова сім`я – це не просто турботливі вихователі, а справжні професіонали. Вони знають як прийняти дитину, як її заспокоїти, як відчути її потреби і тривоги. Але впоратися з цим можуть далеко не усі, тому відбір потенційних патронатних вихователів ретельний і «лягає на плечі» спеціально навчених тренерів. І перші двадцять з них, вже підготовлені і навчені. 

Одразу трьох дітей взяла на виховання патронатна сім`я. ВІДЕО

Рая, Юля та Богданчик жили у патронатній, тобто тимчасовій, сім`ї декілька місяців. За цей час діти дуже змінилися та багато чому навчилися. Зараз вони на Львівщині. До нових мами і тата діти поїхали сімейними, з розумінням, що таке родина. Саме за це велика подяка патронатним вихователям Базильчукам. 

У Черкаській та Дніпропетровській областях вже розпочато навчання кандидатів у патронатні вихователі!

Цієї неділі стартувало навчання другої групи кандидатів у патронатні вихователі: у процес підготовки патронатних сімей включилася Черкаська область!
 
У м. Черкаси у неділю відбулося заняття на тему “Сім’я як система: особливості, характеристики, цінності”. Це перше заняття комплексної програми підготовки, під час якого ми знайомимося, вивчаємо та аналізуємо свої сім’ї.
 

ВР надала патронатним вихователям право на пенсійне страхування. ВІДЕО

Відтепер патронатні вихователі підлягатимуть загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, що є своєрідним заохоченням для людей, які опікуються дітьми у часи кризи у їх біологічній сім’ї.

ВР надала патронатним вихователям право на пенсійне страхування. ВІДЕО

Тепер патронатного вихователя зараховуватимуть на роботу по трудовому договору в організацію соцзахисту населення. Нардепи кажуть, - це своєрідне заохочення для патронатних вихователів сиріт.