карантин

Українці скаржаться, що контакт-центри МОЗ не працюють. ВІДЕО

В Україні створили контакт-центр з протидії поширенню COVID-19. В теорії жителі будь-якого населеного пункту можуть звернутися за на Всеукраїнську гарячу лінію Міністерства охорони здоров’я та отримати необхідну консультацію від спеціалістів. Принаймні таку заяву зробив міністр охорони здоров’я Максим Степанов. За його словами 150 операторів в цілодобовому режимі надають українцям допомогу та пояснюють, як діяти у ситуації із коронавірусною хворобою.

Задіювати спецназ до пoрушників карантину не можна, - юристи. ВІДЕО

Як тільки уряд запровадив карантин вихідного дня, поліція одразу ж взялася до роботи, причому показово. Правоохоронці завітали до елітного київського ресторану, який попри заборону приймав відвідувачів. Вони викликали спецназ та поклали людей на підлогу. Юристи кажуть, що це було незаконно.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - https://missingchildren.org.ua/content/pidtrimati-sluzhbu-rozshuku-ditey

Детальніше у сюжеті.

Експерти вважають популізмом закон про штрафи за відсутність маски. ВІДЕО

Обов’язкова наявність маски у громадських місцях – тепер закон. Спільними зусиллями, його розробили та ухвалили урядовці з депутатами. За їхнім глибоким переконанням – це нарешті зупинить стрімке поширення коронавірусної інфекції в Україні. Юристи ж мають іншу думку.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - https://missingchildren.org.ua/content/pidtrimati-sluzhbu-rozshuku-ditey

Детальніше у сюжеті.

Запрацювали блокпости на лінії розмежування з ОРДЛО і Кримом. ВІДЕО

Від самого початку карантину через поширення COVID-19 на території України, правозахисні організації отримали тисячі листів з проханням допомогти. А все через рішення Кабміну внести до списку карантинних обмежень і вільний перетин лінії розмежування з ОРДЛО і Кримом. Люди в прямому сенсі застрягли на кордоні з фейковими республіками.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - https://missingchildren.org.ua/content/pidtrimati-sluzhbu-rozshuku-ditey

Детальніше у сюжеті.

В українських колоніях критично-високий ризик захворіти на COVID-19, - експерти. ВІДЕО

Несолодке життя за гратами. Українська омбудсмен Людмила Денісова провела ревізію виправною колонією Вінниччини. Попри зроблений там ремонт, умови, м’яко кажучи, не з найкращих. Ліжка в колонії розміщені впритул, кімнати не провітрюються. Воду доводиться пити з-під кранів. Хворі не отримують належну медичну допомогу. Хвороби не діагностуються. Не надаються необхідні консультації лікарів. Такі умови, кажуть експерти, золоті часи для розповсюдження вірусів та інфекцій. Сьогодні ж мова конкретно про коронавірус.

Діти, які повернулись з інтернатів у родини, отримають допомогу. ВІДЕО

Як воно - жити після інтернату. Епідемія коронавірусу змусила 42 тисячі дітей з інтернатів повернутись у родини. Адже інтернати як освітні заклади через карантинні заходи потрібно було зачинити. Трапилось це у квітні. Тоді всі правозахисники та фахівці із прав дитини почали активно піднімати це питання. Бо дітей повернули у неперевірені родини… А тому громадськість, ЮНІСЕФ та мінсоц політики домовились разом допомогти таким сім’ям.

У тюрмах понад 30 хворих на коронавірус: влада поки не відпускає їх на волю. ВІДЕО

Профільний комітет із питань правоохоронних органів відправив на доопрацювання законопроект про амністію засуджених. Це означає, що в’язні продовжуватимуть сидіти за гратами і далі ризикуватимуть своїм здоров’ям і здоров’ям інших в умовах епідемії. Суть у тому, що цей законопроект спеціально розроблений для протидії поширенню коронавірусу в пенітенціарних установах. Згідно нього, достроково зможуть звільнитися ті, хто не вчиняв тяжких злочинів. Зокрема, мова про літніх людей, вагітних, людей, в яких закінчується термін покарання. Загалом близько 3 тисяч ув’язнених.

Умови 42 тисяч дітей, яких з інтернатів повернули у неблагополучні родини, перевіряли онлайн?

Заручники карантину. 42 тисячі дітей з інтернатів повернулися до своїх неблагополучних батьків із інтернатів. Таке рішення ще на початку карантину прийняв уряд.

Самі сім’ї на готовність прийняти дитину не перевірили. При цьому існував високий ризик того, що діти знову потраплять у складні життєві обставини, більше того - стануть жертвами насилля.

Дотримання прав дітей у таких родинах почали вже перевіряти постфактум, повідомили у Міністерстві соціальної політики,  відповівши на запит «Магнолії-ТВ».

Діти, куди вас подіти: наслідки закриття інтернатів на карантин. ВІДЕО

На початку карантину уряд прийняв рішення повернути 42 тисячі дітей з інтернатів до їхніх неблагополучних батьків. Самі сім’ї на готовність прийняти дитину не перевірили. Це вже має трагічні наслідки. Які саме, і як проблеми намагаються вирішити хоча б постфактум –з’ясовували наші журналісти.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - https://missingchildren.org.ua/content/pidtrimati-sluzhbu-rozshuku-ditey

Детальніше у сюжеті.

Місцева влада некомпетентна у рішеннях щодо карантину – експерти. ВІДЕО

Нерозселений гуртожиток у Вишневому, в якому стався найбільший спалах інфікування COVID-19 в Україні. Вимірювання температури на в’їздах в столицю. Вимкнені ліфти у багатоповерхівках Києва. Ці та інші, прийняті місцевою владою, рішення і заходи щодо посилення карантину, обурили людей. Доцільність та співвідношення: «витрачені ресурси-ефективність-результат» викликає сумніви і у експертів.

Детальніше у сюжеті.