жінки

Дискримінація жінок: в ООН розповіли подробиці. ВІДЕО

Гендерна рівність у дії. Фахівці ООН проаналізували ситуацію із дотриманням прав українських жінок. Відзначили, що 2019 рік став проривним. Для прикладу, минулого року Кабмін дозволив дівчатам вільно навчатись у військових ВИШАХ. Уперше 20 абітурієнток розпочали заняття в Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна. Зараз це особливо актуально, адже незабаром почнеться вступна кампанія. Створюються умови і для того, аби жінки могли рухатись кар’єрними сходами в правоохоронних органах.

Жінка очолила Міністерство ветеранів, або як українки руйнують стереотипи. ВІДЕО

Ірина Фріз стала міністеркою у справах ветеранів. За проголосували 270 депутатів. Це той момент, коли можна сказати, що жінки не менш фахові, а в деяких випадках і більш професіональні за чоловіків. Втім у боротьбі за посадові крісла чоловіки, на жаль, виграють. Тому доказ статистика. Для прикладу, у Верховній Раді жінок лише 11%. Та українки не здаються… І таки виборюють право бути на рівні із чоловіками. Як? Дивіться у сюжеті.

В Україні жінки отримують на 28 % меншу зарплату, ніж чоловіки. ВІДЕО

Боротьба за рівність. Століттями гендерне питання болюче відбивається на долях. Жінки намагалися довести, що вони мають рівні права з чоловіками. Чоловіки ж запевняли, що цим світом керують вони і розподіляють ролі в ньому! І так склалося, що жінки часто не отримували гідної нагороди за свої труди, як то визнання в науковому товаристві. Звісно, це стосувалося і зарплатні на звичайних роботах. І з століттями ситуація так до кінця і не вирішилась.

Детальніше у сюжеті.

Про резолюцію РБ ООН 1325: жінки у миротворенні і допомога постраждалим від війни. ІНТЕРВ'Ю

Про виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 "Жінки, мир, безпека" та про роль і участь жінок у миротворчих процесах під час військового конфлікту і не тільки про це, розповість наш гість програми "Інтерв'ю" – голова правління ВГО Центр «Розвиток демократії» - Елла Ламах.

Проект реалізується за підтримки МБФ "Український Жіночий Фонд".

«Нежіноча» робота: історії, котрі руйнують стереотипи. ВІДЕО

Жінки щодня встають пліч-о-пліч з чоловіками: приїжджають на виклики, затримують правопорушників, рятують потопельників, охороняють державний кордон та забезпечують публічний порядок. Вони руйнують стереотипи.  Нищать те, що раніше було під позначкою табу – заборонені професії. Тепер мають право вибору. Самі обирають ким стати – вчителькою, психологинею, генералинею, ба навіть водолазницею. Про те, як вони здійснили мрії свого життя  - дізнаєтесь у сюжеті.

Печерний сексизм: харківських рекламників покарали за напівоголених жінок. ВІДЕО

У двадцять першому столітті у Європі чоловіки й жінки начебто рівні, та жінці все ж вказують на її місце. Іноді прямо, іноді ні, але все ж вказують. Правозахисники постійно закликають боротися із сексизмом у сучасній рекламі. І дійсно - суспільний тиск уже запрацював. Детальніше у сюжеті! Проект реалізується за підтримки Українського жіночого фонду. 

Більше у сюжеті.

Жінок не набирають: українкам відмовили у вступі на курси офіцерів. ВІДЕО

Вперше на параді до Дня незалежності на рівні з чоловіками крокував жіночий батальйон. Про те, що мають право маршувати на головній площі країни, доводили на фронті не один рік. Та є урочистості, а є життя – і схоже гендерна дискримінація в українському війську аж ніяк не в минулому.

Більше у сюжеті.

Українським жінкам, які бачать себе у політиці, не просто туди прорватися – правозахисниці. ВІДЕО

Активістки шоковані статистикою – зараз наша держава на ганебному 145 місці серед 193 країн світу. Такі показники участі жінок в національних парламентах. В той час, коли навіть в мусульманських країнах 17 відсотків депутатських крісел обіймають жінки, то у нас і того менше – українських депутаток всього 12 відсотків.

Більше у сюжеті.

У пологових будинках катують українок. ВІДЕО

В стінах лікарняних закладів такі собі катування виражаються у намаганнях змусити породіллю робити щось у незручний момент. Наприклад, підписувати документи в той час, коли у жінки в повному розпалі перейми. Але бувають і гірші випадки….  

Більше у сюжеті.

Насильство у сім’ї: українка втекла з РФ від чоловіка-садиста. ВІДЕО

Синці, знущання та насильство… Так згадує свої стосунки із чоловіком Наталія Серебрій. Дівчина родом із Запорізької області. Після 9-го класу поїхала здобувати освіту у Росії. Там познайомилась зі своїм майбутнім коханням…. Але на той момент навіть подумати не могла, що довірить своє життя справжньому садисту. А починалось все нібито ідеально – квіти, цукерки, залицяння, згодом цивільний шлюб, а в планах щасливе подружнє життя. Та через якийсь час її чоловіка ніби підмінили…

Більше у сюжеті.